Hospodářská komora: Stravovací zaměstnanecké benefity poskytuje 93 % firem

06.04.2023 10:04 | Tisková zpráva

Stravování v kantýně, stravenkový paušál, dovozy obědů, elektronické nebo papírové stravenky a další stravovací benefity poskytuje zaměstnancům 93 % zaměstnavatelů. Roste hlavně poskytování stravenkového paušálu. Vyplývá to z nového šetření Hospodářské komory mezi podniky napříč odvětvími a regiony České republiky.

Hospodářská komora: Stravovací zaměstnanecké benefity poskytuje 93 % firem
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

„Podle firem nejlépe k motivaci zaměstnanců kvalitně a pravidelně se stravovat přispívají firemní kantýny. S jejich provozem se ale pojí řada dodatečných nákladů často organizačního charakteru a složité byrokracie. Proto zejména menší firmy čím dále častěji sahají po stravenkovém paušálu,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Počet firem, které zavedly stravenkový paušál, roste. Zatímco v červnu roku 2021 jej podle tehdejšího šetření Hospodářské komory pro Ministerstvo financí poskytovalo zaměstnancům 38 % zaměstnavatelů, v současnosti na něj dosáhnou zaměstnanci už skoro v polovině firem (49,3 %).

„Nejčastěji jde o malé (64,5 %) a mikro podniky (45,5 %), přičemž napříč velikostmi firmy stravenkový paušál vnímají jako vhodnější způsob motivace k pravidelnému a kvalitnímu stravování zaměstnanců než stravenky, zejména ty papírové,“ upřesnil Prouza.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jan Holásek, LL.M. byl položen dotaz

Domluvy a pomluvy

Já jste také toho názoru, že politici by se měli být schopni domluvit a ne se pomlouvat, hlavně veřejně. Nemyslíte, že jako hlupáci jak tvrdíte vypadáme i tehdy, když prezident v zahraničí vládu pomlouvá? To se podle mě nedělá. Ať vysloví svůj názor, tady.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČPZP: S aplikací Zdraví v mobilu pojištěnci loni obešli Zemi asi 4 500 krát

12:04 ČPZP: S aplikací Zdraví v mobilu pojištěnci loni obešli Zemi asi 4 500 krát

Online proplácení příspěvků na prevenci, sjednání cestovního pojištění bez osobní návštěvy pobočky n…