Hospodářská komora: Změna evropského kurzu na konkurenceschopnost je dobrou zprávou pro podnikatele

30.01.2025 19:15 | Tisková zpráva

Evropská komise ve středu vydala sdělení s názvem Kompas konkurenceschopnosti pro EU, který má v tomto roce nasměrovat politiky a rozhodování institucí EU k posílení konkurenceschopnosti evropské ekonomiky. Dokument obsahuje seznam strategií a iniciativ a akceptuje klíčové požadavky Hospodářské komory ČR.

Hospodářská komora: Změna evropského kurzu na konkurenceschopnost je dobrou zprávou pro podnikatele
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

Kompas vznikl na základě podkladů z analýz E. Letty o vnitřním trhu a M. Draghiho ke konkurenceschopnosti. Důležitou roli při jeho tvorbě sehrál také apel evropské podnikatelské sféry, včetně Hospodářské komory ČR.

Mezi klíčové požadavky Hospodářské komory ČR, které se v Kompasu otiskly, patří zjednodušení administrativy, včetně urychlení povolovacích řízení, ale také oprava pravidel v oblasti ESG, aktů CBAM, GDPR a REACH (viz. vysvětlivky pod textem), odstranění bariér na vnitřním trhu a zjednodušení programů a nástrojů EU pro podnikatele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Co tím přesně myslíte?

Myslím tím, co jste prohlásil, a to, že u armády musí být jasně dané kompetence i odpovědnost. Ono teď snad nejsou? A co tedy přesně navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FNUSA: Vědecký tým vyvinul první probiotickou zubní nanonit na světě

22:31 FNUSA: Vědecký tým vyvinul první probiotickou zubní nanonit na světě

Tým českých vědců a lékařů přichází s první dentální nanonití na světě, navíc obohacenou o probiotic…