Hospodářská komora odmítá povinné zastoupení zaměstnanců v dozorčích radách akciových společností

14. 4. 2016 10:12

Hospodářská komora České republiky odmítá předložený návrh zákona o obchodních společnostech a družstvech (obchodních korporacích), který by měl znovu zavést povinné zastoupení zaměstnanců v dozorčích radách akciových společností a který dnes v prvním čtení projednává Poslanecká sněmovna PČR.

Hospodářská komora odmítá povinné zastoupení zaměstnanců v dozorčích radách akciových společností
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo
reklama

V reakci na zrušení povinné účasti zaměstnanců v dozorčích radách, které začalo platit od 1. ledna 2014, upravila řada zaměstnavatelů pravidla informování zaměstnanců přímo v kolektivních smlouvách. HK ČR nepodporuje neustálé změny pravidel, které vnáší do právního a potažmo podnikatelského prostředí nejistotu. Připomínáme, že zákon o obchodních společnostech a družstvech obchodních korporacích je účinný teprve od 1. ledna 2014.

Důrazně navíc upozorňujeme, že si předkladatelé zákona neuvědomují finanční dopady, které bude zákon na podnikatelské subjekty mít. Akciové společnosti budou opět nuceny změnit své zakladatelské dokumenty a znovu provést notářský zápis.

Mají-li mít zaměstnanci zákonem garantované právo na zastoupení v dozorčích radách, s jistou mírou nadsázky by obdobně bylo možné ze strany zaměstnavatelů požadovat recipročně právo vyslat své zástupce do orgánů odborových organizací, které v daném podniku fungují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

13:19 Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

Česká pošta od 19. března umožňuje odesílání roušek po České republice zdarma. Nyní se pošta rozhodl…