Hospodářská komora rozšiřuje projekt zaměstnávání Ukrajinců. Firmy mohou o ně žádat už i v regionech

29.08.2016 10:54

Kvůli akutnímu nedostatku pracovních sil musíme odmítat zakázky, hlásí stovky zaměstnavatelů Hospodářské komoře. Ta proto posílí projekt zaměstnávání Ukrajinců a firmám umožní využívat k vyřizování žádostí o nízko a středněkvalifikované zaměstnance z Ukrajiny také krajské hospodářské komory. Do projektu se zapojí prvních 10 hospodářských komor.

Hospodářská komora rozšiřuje projekt zaměstnávání Ukrajinců. Firmy mohou o ně žádat už i v regionech
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„Hospodářská komora je podnikatelům jako jediná ze zaměstnavatelských svazů denně dostupná v  síti svých zastoupení po celé zemi. Rozšiřujeme proto tento projekt na zaměstnávání pracovních sil z Ukrajiny tak, aby firmy měly jistotu, že jejich žádost vyřídíme nejen rychle a bez zbytečné administrativy, ale také v místě, ve kterém působí,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Žádat o obsazení volných míst ve výrobě mohou ode dneška také v provozovnách Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje, Moravskoslezského, Pardubického, Střední Čechy, Olomouckého, Zlínského, Ústeckého kraje, Vysočina a v Regionální hospodářské komoře Plzeňského kraje a v Jihočeské hospodářské komoře.

Firmy v této chvíli nejvíce shánějí strojírenské kovodělníky, lisaře umělých hmot, řidiče nákladních automobilů, svářeče v ochranné atmosféře, ale třeba i švadleny. Za prvních 20 dní Hospodářská komora ČR eviduje žádosti o obsazení prvních 90 míst pracovníky z Ukrajiny a očekává stovky dalších.

Zaměstnavatelé musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR. Až tehdy, jakmile nebude volné pracovní místo ani po 30 dnech obsazené, bude pozice zařazena do centrální evidence volných míst pro zaměstnaneckou kartu, a tudíž jej bude možné nabídnout i uchazečům z Ukrajiny.

Více informací naleznete na webu Hospodářské komory. V rámci projektu může být vyhověno až 5000 žádostem ročně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

migranti

Dobrý den, prohlášení Nerudové o migrantech jsem taky nepobral. Ale můj dotaz zní, zda se ví, kolik je v ČR aktuálně migrantů? A co si myslíte o migrantech z Ukrajiny? Máme je přijímat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala vnitřní bezpečností i prognózou možných rizik

13:21 Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala vnitřní bezpečností i prognózou možných rizik

V pondělí 22. dubna 2024 se ve Strakově akademii uskutečnilo zasedání Bezpečnostní rady státu. Mezi …