Hospodářská komora usnadňuje podnikatelům vstup na zahraniční trhy

12.09.2012 19:57

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR (MPO) pořádá Exportní semináře – regionální akce na podporu českých exportérů. První proexportní seminář se uskutečnil při příležitosti 54. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Zájem ze strany podnikatelů byl obrovský.

Hospodářská komora usnadňuje podnikatelům vstup na zahraniční trhy
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo
reklama

Programu Exportního semináře se zúčastnil mj. Ing. Michal Štefl, předseda představenstva, KHK JM, Zdeněk Vališ, M.A., ředitel sekce zahraničního odboru, MPO, Ing, Dagmar Matějková, MBA, konzultantka, CzechTrade a zástupci HK ČR společně se zástupci Krajské hospodářské komory jižní Moravy.
 
Exportní seminář zahájil ředitel sekce zahraničního odboru MPO, který pohovořil především o Exportní strategii ČR 2012-2020, kterou schválila vláda a na jejímž vypracování spolupracovalo MPO společně s Hospodářskou komorou České republiky, se Svazem průmyslu a dopravy a s Mezinárodní obchodní komorou. „Hlavním partnerem, kterého jsme přizvali do Strategie, je Hospodářská komora České republiky, která je unikátní distribuční sítí a MPO na ni v tomto ohledu spoléhá. Ve spolupráci s komorou jsme schopni informace zabezpečit a dostat je k vám, podnikatelům, rychlou a srozumitelnou formou právě prostřednictvím regionální či krajské komorové sítě,“ zmínil v úvodu Zdeněk Vališ. Řeč byla v rámci úvodního bloku i o podpoře exportu v ČR, analýze vývozu ČR či o nástrojích podpory exportu s účastí státu. Podnikatelům byly rovněž představeny služby české agentury na podporu obchodu CzechTrade společně s možnostmi financování exportu prostřednictvím České exportní banky.
 
Hospodářská komora České republiky, největší zástupce podnikatelské veřejnosti v zemi, dlouhodobě vyvíjí exportní aktivity a to prostřednictvím několika projektů. „Komora organizuje podnikatelské mise do zahraničí. Buď na úrovni podnikatelských organizací, či na úrovni doprovodných misí prezidenta, premiéra či ministrů České republiky. V mnoha zemích je totiž velká potřeba veškerý byznys zaštítit státními představiteli. Takovou zemí je například Čína,“ řekl Jiří Hansl, ředitel zahraničního odboru HK ČR. Účast na misích je otevřená každé české firmě. „Nebojte se a vyjeďte s námi,“ vyzval stávající a budoucí české exportéry Jiří Hansl. Zástupci HK ČR dále účastníky semináře informovali o nutných exportních dokumentech, o projektu Společná účast na výstavách a veletrzích v zahraničí nebo o službách Krajské hospodářské komory jižní Moravy.
 
Cílem projektu je prostřednictvím 7 regionálních seminářů informovat české podnikatele o možnostech vývozu do zahraničí, zvýšit konkurenceschopnost malých a středních firem a podpořit je v jejich úsilí o uplatnění na zahraničních trzích.
 
Celý projekt seriálu exportních seminářů vyvrcholí dne 13. listopadu 2012 konferencí v Praze, na které přední čeští odborníci, zástupci státu i podnikatelské veřejnosti, mj. i na základě poznatků nasbíraných ze sériie exportních seminářů, zhodnotí stav a perspektivy českého exportu. Více o projektu naleznete na  www.komora.cz/exportniseminare.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komora.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vrtulníkáři z Náměšti se vrátili ze cvičení Mountain Flight ve Francii

22:54 Armáda ČR: Vrtulníkáři z Náměšti se vrátili ze cvičení Mountain Flight ve Francii

Dva týdny trénovali vojáci ve francouzských Pyrenejích létání ve vysokohorském terénu. Již po třinác…