Hrad: 30 tisíc svíček. Pietní akt za oběti koronaviru

07.05.2021 14:56

Na Pražském hradě se v pondělí dne 10. května 2021 uskuteční mimořádně rozsáhlý pietní akt za oběti koronaviru. Na všech nádvořích Pražského hradu bude ve večerních hodinách zapáleno téměř 30 tisíc svíček za oběti pandemie koronaviru. Akce se zúčastní několik stovek pracovníků Pražského hradu včetně vojáků a policistů.

Hrad: 30 tisíc svíček. Pietní akt za oběti koronaviru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na 1. nádvoří Pražského hradu
reklama

Uctít památku obětí a vyjádřit soustrast pozůstalým. To je smyslem doposud historicky největšího pietního aktu, který se na Pražském hradě uskuteční. Bílé svíčky kompletně zaplní III. nádvoří Pražského hradu, část II. a I. nádvoří. Zároveň bude ze svíček vytvořena symbolická cesta od všech vstupů do areálu, která přítomné návštěvníky navede k pietnímu místu na III. nádvoří, u kterého budou moci zanechat květinu.

„K zapálení svíček dojde hromadně ve večerních hodinách. Areál Pražského hradu bude zcela výjimečně přístupný až do 24:00 hodin. Téměř 30 tisíc plamínků tak na několik hodin rozzáří ve tmě areál Pražského hradu, a to za doprovodu Hudby Hradní stráže,“ uvedl vedoucí KPR Vratislav Mynář.

Zapalování svíček se ujmou pracovníci Kanceláře prezidenta republiky, Správy Pražského hradu, příslušníci Hradní stráže a Útvaru ochrany prezidenta. Část svíček rozmístěných na II. a I. nádvoří budou moci jako symbol sounáležitosti zapálit přítomní návštěvníci.

Pražský hrad na webových stránkách zveřejnil také pokyny, ve kterých žádá návštěvníky o dodržování hygienicko-epidemiologických opatření včetně dodržování rozestupů a nošení roušek či respirátorů. Návštěvníci budou v souladu s platnými opatřeními žádáni o plynulý průchod areálem. Zároveň může být dle platných opatření regulována kapacita areálu. Na akci bude dohlížet několik jednotek hasičů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky jmenoval rektora

22:54 Hrad: Prezident republiky jmenoval rektora

Prezident Zeman jmenoval rektorem Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava prof. RNDr. Vác…