Hrad: Prezidentská kancelář spouští instagramový účet

12.05.2019 8:40

Přiblížit se mladé generaci a ukázat Pražský hrad tak, jak ho někteří neznají. Kancelář prezidenta republiky ke 100 letům svého založení spouští oficiální účet na populární sociální síti Instagram, kterou v České republice používá okolo 2 milionů lidí.

Hrad: Prezidentská kancelář spouští instagramový účet
Foto: generalcompact.cz
Popisek: Kancelář prezidenta ČR
reklama

“V současné době již točíme videa na YouTube. Na Twitteru a Facebooku publikujeme aktuální dění i archivní dokumenty. Instagram nám zatím chyběl. Přitom na něm mladší generace tráví hodně času. Náš nový účet by je mohl inspirovat k návštěvě Pražského hradu nebo k zájmu o jeho historii,” vysvětluje kancléř Vratislav Mynář.

Na účtu @hradofficial chce KPR zveřejňovat především fotografie architektury, oficiálních akcí, jako jsou výstavy, dny otevřených dveří, prohlídek s průvodci či události s účastí prezidenta republiky. “V plánu jsou také živá vysílání a tzv. instastories, tedy krátká videa s možnosti přehrání po dobu 24 hodin,” dodává kancléř.


Účet jsme spustili právě dnes. Je na něm k vidění několik prvních fotografií ze Dne otevřených dveří, během kterého měli návštěvníci možnost vidět výstavu věnovanou stoletému výročí vzniku KPR a zdarma mohli navštívit reprezentační prostory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AV ČR: Čeští mikrobiologové sestavili atlas rozšíření hub

22:11 AV ČR: Čeští mikrobiologové sestavili atlas rozšíření hub

Zakulacené hříbky, vysoké bedly nebo nápadně zbarvené muchomůrky. Tak si většina lidí představují zá…