Hradní stráž se blíže seznámila se schopnostmi VTÚ, s. p.

03.02.2016 22:23

Vojenský technický ústav, s. p. neustále iniciuje další možnosti eventuální spolupráce. Institucemi, které mají profesní prioritu, jsou zejména složky ozbrojených sil. Proto se také v úterý 2. února 2016 setkali ředitel VTÚ, s. p. Mgr. Jiří Protiva a velitel Hradní stráže plukovník Ing. Petr Prskavec.

Hradní stráž se blíže seznámila se schopnostmi VTÚ, s. p.
Foto: VTÚ
Popisek: VTÚ

Hradní stráž je vojenským útvarem přímo podřízeným Vojenské kanceláři prezidenta republiky. Do působnosti Hradní stráže patří zabezpečení vnější ostrahy a obrany objektů užívaných prezidentem republiky a jeho hosty a také organizování a zajišťování vojenských poct, zejména při protokolárních a reprezentačních aktivitách prezidenta republiky. Tomu odpovídá její organizační struktura, kterou tvoří velení, strážní jednotky, hudba Hradní stráže a rota zabezpečení.

„Při našem prvotním setkání jsem veliteli Hradní stráže definoval odborné portfolio státního podniku související s bezpečnostní problematikou. Diskutovali jsme o různých formách využití unikátních schopností Vojenského technického ústavu, a to například v oblastech pozorovacích a monitorovacích systémů nebo využití bezpilotních platforem. Nabídli jsme velení Hradní stráže také provádění speciálních výcvikových aktivit na bzenecké zkušební střelnici,“ říká ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva a dodává, že v případě požadavku Hradní stráže budou o konkrétních formách vzájemné spolupráce jednat pracovní skupiny z obou stran.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní pozemkový úřad připravil další veřejnou nabídku pro restituenty

12:06 Státní pozemkový úřad připravil další veřejnou nabídku pro restituenty

Státní pozemkový úřad (SPÚ) vyhlašuje již druhou veřejnou nabídku pozemků pro restituenty v letošním…