Hudební ceny Žebřík: Nominacím vévodí Kryštof, Chinaski, Slza a Barbora Poláková, uspěli i Tata Bojs, David Koller či Aneta Langerová

02.02.2016 11:05

Kryštof, Chinaski, Slza, Barbora Poláková, Tata Bojs, David Koller, Aneta Langerová, Mandrage, Cocotte Minute, Xindl X, Kofe-In, Support Lesbiens, Dan Bárta, Tomáš Klus, Ewa Farna, Klára Vytisková, Lenka Dusilová, Tonya Graves, Jelen, Mydy Rabycad, Smrtislav a Thom Artway byli nominováni na ceny Žebřík. Rozhodli o tom hudební fanoušci během lednového hlasování na www.anketazebrik.cz.

Hudební ceny Žebřík: Nominacím vévodí Kryštof, Chinaski, Slza a Barbora Poláková, uspěli i Tata Bojs, David Koller či Aneta Langerová
Foto: news4all.cz
Popisek: Žebřík

V nominacích 24. ročníku Hudebních cen Žebřík se nejčastěji – celkem čtyřikrát – objevují jména Kryštof a Chinaski, včetně zpěváků obou kapel: Richarda Krajča a Michala Malátného. Do tří kategorií se prosadilo duo Slza i „Nafrněná“ Barbora Poláková. Shodně po dvou nominacích získali Aneta Langerová, David Koller a Tata Bojs.

Svá želízka v ohni mají i Mandrage, Cocotte Minute, Xindl X, Kofe-In, Support Lesbiens, Dan Bárta, Tomáš Klus, Ewa Farna, Klára Vytisková, Lenka Dusilová, Tonya Graves, Jelen, Mydy Rabycad, Smrtislav nebo Thom Artway.

O titul Akce roku si to rozdají festivaly Colours Of Ostrava, Hrady.cz, Rock for People, Trnkobraní a turné Srdcebeat skupiny Kryštof. V kategorii Film roku se utkají Domácí péče, Kobry a užovky, Padesátka, Ztraceni v Mnichově a dokument kapely Imodium Autentik.

„Sestava nominovaných je celkem obsáhlá a rozmanitá, očekávaná jména doplňuje i pár nováčků a drobných překvapení. Fanoušci mají v únorovém kole rozhodně z čeho vybírat“, komentuje výsledky hlasování ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

O konečných výsledcích se rozhoduje od 1. února ZDE. Hlasuje se i v zahraniční části ankety. Všechny hlasy budou slosovány o dárky partnerů Žebříku.

Finálový večer Žebříku se uskuteční 11. března 2016 od 19 hodin v areálu DEPO2015 v Plzni za účasti všech nominovaných. Tři nejlepší v každé kategorii získají originální sošky z dílny sochaře Václava Česáka.

Moderátory šestihodinové show budou opět Tomáš Hanák a Barbora Poláková. Ta se navíc objeví i v roli zpěvačky, se svou kapelou zde absolvuje vůbec první mimopražské vystoupení. Své velkolepé turné na Žebříku odstartují No Name a první letošní koncert v Plzni odehrají Tata Bojs. Rapper Marpo & Trouble Gang premiérově představí novinkové album i novou show. Exkluzivní koncerty chystají rovněž Jelen, Kateřina Marie Tichá a Mydy Rabycad.

Na druhé Red Bull stage se budou o zábavu starat DJ Friky + Mark Freetchy (videoscratch live), DJ Robot + Radimo, DJ Rockstar a další. Následovat bude after party s hvězdami Žebříku, která potrvá až do ranních hodin.

Organizátorem hudebních cen je magazín iREPORT ZDE. Díky spolupráci se serverem Samosebou.cz ZDE se Žebřík opět zapojí do třídění odpadu. Dalšími partnery jsou Plzeň 2015, Česká pojišťovna, Red Bull, Budějovický Budvar, Ochranný svaz autorský. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Předprodej vstupenek za 350 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč zajišťují Ticketportal ZDE, Eventim ZDE, Ticketpro ZDE, GoOut ZDE, Ticketstream ZDE, Plzeňská vstupenka ZDE.

Kompletní nominace a další informace jsou zveřejněny ZDE.

Facebook Anketa Žebřík ZDE

Událost Žebřík na Facebooku ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

22:22 ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

Pět dní trvala první fáze pařížsko-moskevské mise WANO (Sdružení provozovatelů jaderných elektráren)…