Humanitární vybavení pro Český červený kříž pomohla zajistit Nadace ČEZ

13.06.2021 17:59

Český červený kříž má nové vybavení, které pomohla zajistit Nadace ČEZ. Částka 145 tisíc korun pomůže vybavit Humanitární jednotku v okresech Jičín, Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou.

Humanitární vybavení pro Český červený kříž pomohla zajistit Nadace ČEZ
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Český červený kříž je humanitární společnost fungující na celém území České republiky. Působí zejména v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva a poskytuje pomoc v případech katastrof a jiných mimořádných událostí, při požárech, hromadných neštěstí nebo při povodních. Poskytuje zdravotnické, záchranné, sociální a další humanitární služby. ČČK je výlučně uznaná pomocná organizace vojenské zdravotnické služby.

Aby byla jednotka schopná nasazení a fungování v rámci Integrovaného zdravotnického systému, potřebuje mít vybavení. Nadace ČEZ tak pomohla s pořízením nůžkového stanu s logem OS ČČK Jičín, který je Pověřeným spolkem v rámci IZS pro Královéhradecký kraj. Nadace ČEZ přispěla na uniformy, záchranářské brašny a batohy s potřebným zdravotnickým materiálem.

Humanitární jednotka působí na území celého Královéhradeckého kraje. Velitelé HJ a většina členů je z okresů Jičín, Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou. Jednotka funguje při mimořádných událostech jako podpora pro zasahující jednotky IZS. Zajišťuje např. potravu, nápoje a veškerou potřebnou pomoc pro záchranáře. Pracovníci pak poskytují zdravotní asistenci při kulturních, sportovních a společenských akcích. Všichni určitě známe logo červeného kříže na bílém pozadí, kam se můžeme obrátit, když potřebujeme zdravotní pomoc nebo radu.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
85%
hlasovalo: 15935 lidí

V běžném životě se pak věnuje výuce První pomoci pro děti a dospělé. Působí jako zdravotní asistence a pomáhá všude tam, kde je potřeba. Například stan je využit při různých akcích jako náborové místo např. pro dárce krve a kostní dřeně, zájemci si v něm mohou vyzkoušet i první pomoc.

„Nadace ČEZ nám svou podporou pomůže zkvalitnit zdravotní péči a pomoc především při mimořádných událostech. Důležité je i využití stanu ve výuce 1. pomoci, prevenci a osvětě pro naše spoluobčany,“ říká Marcela Harbichová, DiS., ředitelka Úřadu OS ČČK Jičín. „ Pomoc od Nadace ČEZ prospěje nejen všem občanům v Královéhradeckém kraji, ale využití je celorepublikové, hlavně při mimořádných událostech a katastrofách“ doplňuje Marcela Harbichová.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dětský domov Nechanice: Nadace Život dětem opět pomohla

10:57 Dětský domov Nechanice: Nadace Život dětem opět pomohla

Děti z Dětského domova Nechanice velice děkují nadaci Život dětem, neboť díky ní, mohly všechny děti…