Hygienická stanice Praha: V druhém kole akce HAD žádná pochybení

03.01.2019 12:21

Vše v pořádku. Takový je výsledek druhého kola mimořádných kontrol vybraných pražských restaurací zaměřených na dodržování požadavků zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

Hygienická stanice Praha: V druhém kole akce HAD žádná pochybení
Foto: praha.eu
Popisek: Hygienická stanice hl. m. Prahy - logo
reklama

Potenciální hříšníky vyrazili společně kontrolovat Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) a Policie ČR. Podobné kontroly probíhaly v rámci druhého kola celostátní kontrolně - preventivní akce „Hazard, alkohol a děti 2018“ (HAD) na území celé České republiky. Na celostátní úrovni akci koordinovaly Policie ČR a Úřad vlády ČR, přičemž kontroly ze strany hygienických stanic koordinovalo Ministerstvo zdravotnictví. V průběhu druhého kola kontrol pražští hygienici s policisty prošli celkem 11 provozoven stravovacích služeb, přičemž v žádné z nich závady zjištěny nebyly. Výsledky prvního kola akce HAD zveřejnila HSHMP ZDE.

Celorepublikově ve druhém kole 31 porušení tzv. protikuřáckého zákona

Jak informovalo na svých internetových stránkách Ministerstvo zdravotnictví ČR (ZDE), na celostátní úrovni se na dané kontrolní akci se podílelo 44 pracovníků krajských hygienických stanic (KHS), kteří provedli 108 kontrol. Kontroly probíhaly nejen v prostředí restaurací a barů, ale i v hernách. K porušení zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek došlo celkem ve 31 případech.

Ve čtyřech případech provozovatel nezajistil v místě prodeje alkoholických nápojů v rámci stravovací služby text zákazu prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let. Ve třech případech prodejce ve stravovacích službách nezajistil, aby tabákové výrobky, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky ke kouření a elektronické cigarety (beznikotinové elektronické cigarety) k prodeji byly umístěny na vyčleněném místě odděleně od ostatního nabízeného sortimentu. V pěti případech provozovatel stravovacích služeb při porušení zákazu kouření nevyzval osobu, aby v tomto jednání nepokračovala nebo aby prostor opustila. Ve třech případech prodejce nezajistil v rámci stravovací služby text zákazu prodeje tabákových výrobků, kuřáckých pomůcek, bylinných výrobků určených ke kouření a elektronických cigaret osobám mladším 18 let. V šestnácti případech provozovatel stravovacích služeb neoznačil vnitřní prostor, kde je zakázáno kouření u vstupu viditelnou grafickou značkou „Kouření zakázáno“.

Kontroly pokračovaly třetím kolem až do konce roku 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic diskutovala v Kutné Hoře o podobě VRT v regionu

13:51 Správa železnic diskutovala v Kutné Hoře o podobě VRT v regionu

Jednání se zúčastnil ředitel odboru přípravy VRT Správy železnic Martin Švehlík. Zastupitelům a vede…