Hygienická stanice hl. m. Prahy: Počty respiračních onemocnění včetně chřipky dále klesají

4. 4. 2018 11:34

V Praze se nadále snižují počty nemocných akutními respiračními infekcemi (ARI). Potvrzují se tak predikce Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen HSHMP) o tom, že tak zvaná chřipková epidemie v Praze skončila. Aktuální data z uplynulého 13. kalendářního týdne roku 2018, tj. období od 26. do 1. dubna, to dále potvrzují.

Hygienická stanice hl. m. Prahy: Počty respiračních onemocnění včetně chřipky dále klesají
Foto: praha.eu
Popisek: Hygienická stanice hl. m. Prahy - logo
reklama

„Počty nemocných již v metropoli dosahují neepidemických hodnot. Předpokládáme, že výrazný pokles nemocnosti bude dále pokračovat,“ říká ředitel HSHMP Jan Jarolímek, který přesto ještě veřejnost upozorňuje na určitou obezřetnost: „Ukazuje se, že mezi pražskou populací prozatím přetrvává množství možných zdrojů nákazy onemocnění chřipkou. Svědčí o tom i počty čtyř závažně probíhajících onemocnění, které máme z 13. kalendářního týdne hlášeny. Bohužel ve stejném týdnu další dva lidé komplikacím způsobených chřipkou podlehli,“ doplňuje šéf pražských hygieniků Jarolímek.

„Celkově lze konstatovat, že v této letošní sezóně prozatím evidujeme 71 závažně probíhajících onemocnění, které si vyžádaly hospitalizaci na JIP a ARO a bohužel také už 19 úmrtí,“ uzavírá Jarolímek.

Vývoj hlášení ARI za hlavní město Prahu, a to v rozdělení podle věkových skupin (první graf), a poté ve srovnání s rokem předchozím (druhý graf) ve 13. týdnu, kde je zřejmý další pokles nemocnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: V Mladé Boleslavi vyroste nová výpravní budova

19:27 Správa železnic: V Mladé Boleslavi vyroste nová výpravní budova

Správa železnic připravuje novostavbu výpravní budovy v Mladé Boleslavi. V této souvislosti aktuálně…