I zlínské divadlo je Charlie Hebdo

12.01.2015 21:31 | Zprávy

Po vražedném útoku na členy redakce časopisu Charlie Hebdo jsme si plně uvědomili, jak moc se útok dotýká nejen karikaturistů, ale samé podstaty divadelní tvorby, umělecké tvorby jako takové. I zlínské divadlo je Charlie Hebdo.

I zlínské divadlo je Charlie Hebdo
Foto: Charliehebdo.fr, tan
Popisek: Oficiální stránky Charlie Hebdo se oděly do černa

I divadlo se vyjadřuje perem, může přivádět do života na základě svobody projevu a vyjadřování texty, které mohou vypovídat o kontroverzních společenských, politických a jiných tématech, i divadlo má tu možnost svobodně a satiricky či jinak skrze herce, režiséra a další tvůrce komentovat naši realitu - tady a teď. Protože nechceme a nemůžeme z obavy před jakoukoliv hrozbou být spoutáni ve vyjadřování, cítíme, že je naší povinností se písemně přidat k ochraně základních hodnot, na nichž stojí evropská civilizace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Eurozóna

I kdyby všechny sousední nebo okolní země přijaly Euro, na a co? Proč by to měl být pro nás nějak rozhodující nebo směrodatné? Jsme přeci snad pořád samostatný suverénní stát. Ať si ho Maďarsko klidně přijme, má ho třeba i Slovensko a ovlivnilo nás to nějak? Podle mě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ŘVC: Nové čekací stání pro malá plavidla u plavební komory Praha-Modřany

22:03 ŘVC: Nové čekací stání pro malá plavidla u plavební komory Praha-Modřany

V dolní rejdě plavební komory Praha-Modřany bylo dokončeno a uvedeno do provozu nové čekací stání pr…