ICOMOS: Rozhodnutí ministra Staňka zastavilo proces přípravy nového a moderního otáčivého hlediště

30.05.2019 22:11 | Zprávy

Stanovisko ICOMOS k řešení problému otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

ICOMOS: Rozhodnutí ministra Staňka zastavilo proces přípravy nového a moderního otáčivého hlediště
Foto: icomos.cz
Popisek: ICOMOS - logo

Mezinárodní rada pro památky a sídla ICOMOS je v důsledku množících se zavádějících informací, nucena uvést na pravou míru tvrzení o problematice otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

Ministr kultury Antonín Staněk při březnové návštěvě v pařížském Centru světového dědictví UNESCO nezískal žádný souhlas s ponecháním otáčivého divadelního hlediště v prostorách Českokrumlovské zámecké zahrady. Informováním o setrvání točny na svém místě pouze zahájil proces prověřování dodržování smluvních závazků České republiky odbornými orgány UNESCO a ICOMOS, které může vyústit až ve vyškrtnutí Českého Krumlova ze seznamu památek UNESCO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Předměty z pozůstalosti zamířily do muzejních sbírek

22:03 ÚZSVM: Předměty z pozůstalosti zamířily do muzejních sbírek

Neobvyklý případ odúmrti řešili pracovníci ÚZSVM v Plzni při vyklízení bytu v domě s pečovatelskou s…