IKEM vede na Facebooku

11.06.2012 10:00

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) rozšířil velmi malou část českých nemocnic, které ke komunikaci s veřejností využívají nejpopulárnější a nejpoužívanější sociální síť Facebook. Zatímco ostatní nemocnice počítají své fanoušky na stovky, IKEM jich v krátké době získal téměř pět tisíc.

IKEM vede na Facebooku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ordinace vybavená přístroji. Ilustrační foto

Na Facebooku je u nás už tři a půl milionu lidí, což je více než polovina české internetové populace. Sociální sítě ve světě digitálních médií poskytují zcela odlišný pohled na komunikaci s cílovou skupinou a přinášejí celou řadu výhod a nových možností. Přesto mnohé společnosti se vstupem na tuto komunikační platformu otálejí.

„Díky Facebooku jsme si vybudovali širokou komunitu fanoušků, kteří se na profil Institutu klinické a experimentální medicíny vracejí a se kterými jsme v pravidelném kontaktu. Velmi nás těší velký zájem uživatelů o odborná témata a množství komentářů a dotazů. Díky tomuto kanálu IKEM aktivně komunikuje, zodpovídá dotazy pacientů i jejich příbuzných a dostává tak potřebnou zpětnou vazbu od veřejnosti,“ vysvětluje MUDr. Aleš Herman, ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny.

Na svém profilu www.facebook.com/ikemcz IKEM přináší informace o aktuálním dění v nemocnici, novinkách, významných akcích či výročích, zajímavostech i nových způsobech léčby. Největší zájem je o témata transplantací, kardiochirurgie či kardiologie a diabetu, které jsou vyhlášenými disciplínami IKEM.

„Snažíme se témata na profilu IKEM doplňovat o zajímavé drobnosti. Nechybějí třeba tematické fotky, díky kterým si uživatelé Facebooku mohou udělat lepší představu o tématu, o němž diskutují. Připravujeme také různé ankety, které nám ukazují, jaká témata lidi zajímají, a do budoucna chystáme novinky, které by dění v institutu ještě víc přiblížily,“ doplňuje Markéta Šenkýřová, vedoucí Oddělení komunikace a PR.

Kromě Facebooku využívá IKEM také profesní síť LinkedIn, a to zejména pro komunikaci s odbornou veřejností. Profil je v českém i anglickém jazyce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŘSD: Rekonstrukce mostu pod Hněvínem jde podle plánu

7:32 ŘSD: Rekonstrukce mostu pod Hněvínem jde podle plánu

Koordinační schůzka investora, zhotovitele a stavební dozoru potvrdila, že při rekonstrukci mostu na…