IPR Praha: Lávka přes Štvanici? Podobu určí architektonická soutěž

16.12.2016 10:39 | Zprávy

Holešovice a Karlín propojí nová lávka. Rada hl. m. Prahy zadala Institutu plánování a rozvoje Prahy, aby uspořádal veřejnou architektonickou soutěž na její podobu.

IPR Praha: Lávka přes Štvanici? Podobu určí architektonická soutěž
Foto: Blogspot / tan
Popisek: Panorama hlavního města Prahy

„Lávka přes Štvanici je projektem, významným pro celé město. Holešovicím a Karlínu schází propojení a na Štvanici, což by mohla být oblíbená rekreační zóna, kvůli nepříjemnému automobilovému provozu na Hlávkově mostě nikdo nechodí,“ říká Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy. „Architektonickou soutěž považuji za nejspolehlivější způsob, jak dojít ke kvalitnímu řešení.“

Se stavbou lávky dlouhodobě počítá i platný územní plán. Na straně Holešovic bude lávka navazovat na hustě obydlenou rezidenční čtvrt spolu s rozvíjejícím se areálem Pražské tržnice, který má potenciál stát se významným kulturně-společenským centrem. Na něj pak navazuje transformační území Bubny, kde v budoucnu vznikne nová městská čtvrť. Na karlínské straně pak lávka bezprostředně naváže na území Rohanského nábřeží, kde v posledním desetiletí vzniká nová zástavba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Nemocnice

Prý chcete jako ministr postavit v Praze novou nemocnici. Uvědomujete si, že jsou i jiná města, která by novou nemocnici potřebovali mnohem víc? A co ze všeho nejvíc, tak doktory, abyste za nimi nemusel dojíždět desítky km?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Úřad práce musí dbát na to, aby bylo bydlení udržitelné dlouhodobě

22:31 Ombudsman: Úřad práce musí dbát na to, aby bylo bydlení udržitelné dlouhodobě

Jen polovičaté pomoci se získáním dostupného bydlení se od úřadu práce dostalo ženě se třemi dětmi. …