Infocentra a elektrárny ČEZ přilákaly loni 243 tisíc fanoušků. Největší zájem byl o bezemisní zdroje

16.01.2020 10:06 | Zprávy

Čtvrtmilionová meta zůstala zatím těsně nepokořená, i tak energetické lokality pod vlajkou ČEZ pokračují v každoročním posouvání návštěvnosti směrem vzhůru. Loni do Infocenter a provozů po celé ČR dorazilo 243 865 tisíc návštěvníků, což je meziročně o 8 611 lidí více.

Infocentra a elektrárny ČEZ přilákaly loni 243 tisíc fanoušků. Největší zájem byl o bezemisní zdroje
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Masivní poptávce příznivců industriální turistiky opět čelila trojice bezemisních zdrojů - přečerpávací vodní elektrárna na Dlouhých stráních a jaderné elektrárny Dukovany a Temelín. Návštěvnost ale roste plošně i jinde. Také na letošní rok připravila infocentra řadu novinek, od kterých si slibuje další nárůst zájmu veřejnosti.

Technická turistika si v posledních letech trvale vydobyla místo v kalendářích Čechů. Podle statistik návštěvnosti Infocenter Skupiny ČEZ a energetických provozů ČEZ v České republice přijelo poznat různé formy výroby elektřiny celkem 243 865 lidí.

„O více než 10 tisíc tak padlo dosavadní návštěvnické maximum z roku 2018, kdy za energetikou vyrazilo 235 254 lidí. „Rostoucí zájem veřejnosti je pro nás zavazující. Rádi bychom se do budoucna ještě více zaměřili například na rodiny s dětmi a představili jim energetiku v ještě hravější a názornější formě,“ říká Michaela Chaloupková, členka představenstva a ředitelka divize správa ČEZ.

„Na letošní rok připravujeme v dramaturgii infocenter zavádění dalších, zejména interaktivních novinek a věříme, že se nám podaří publikum ještě více vtáhnout do pestrého světa energie. Rozbíháme také několikaletý program postupné modernizace vybraných Infocenter,“ poodhaluje plány Kateřina Bartůšková, vedoucí informačních center ČEZ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…