Informační týden UK: Zeptejte se na vše, co vás zajímá v souvislosti s přijímacím řízením

14.02.2018 20:20

Termín podání přihlášek na Univerzitu Karlovu je za dveřmi a řada zájemců o studium zvažuje, na kterou fakultu ji podat. Univerzita Karlova proto pro všechny nerozhodnuté zájemce připravila Informační týden, který se uskuteční od 20. do 28. února.

Informační týden UK: Zeptejte se na vše, co vás zajímá v souvislosti s přijímacím řízením
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

V průběhu Informačního týdne získají zájemci o studium aktuální informace o přijímacím řízení na všech 17 fakult Univerzity Karlovy. Zástupci UK vysvětlí, jaké požadavky na přijetí jsou na jednotlivých fakultách či co je všechno potřeba splnit, aby registrace k přijímacímu řízení řádně proběhla.

Zájemci o informace se mohou obracet od 20. do 28. února na tyto kontakty: tel.: 224 491 850, email infotyden@ruk.cuni.cz. Informace o přijímacím řízení na UK jsou k dispozici rovněž na webu www.ipsc.cuni.cz/infotyden.

Podání přihlášek ke studiu do bakalářských a magisterských oborů – do 28. února 2018:

Katolická teologická fakulta, Husitská teologická fakulta, Právnická fakulta, 1. lékařská fakulta, 2. lékařská fakulta, 3. lékařská fakulta, Lékařská fakulta v Plzni, Lékařská fakulta v Hradci Králové, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Filozofická fakulta (bakalářský studijní program), Přírodovědecká fakulta, Matematicko-fyzikální fakulta (navazující magisterský studijní program), Pedagogická fakulta, Fakulta tělesné výchovy a sportu

Podání přihlášek ke studiu do bakalářských a magisterských oborů – do 31. března 2018:

Evangelická teologická fakulta, Filozofická fakuta (navazující magisterský studijní program), Matematicko-fyzikální fakulta, Fakulta sociálních věd, Fakulta humanitních studií

Univerzita Karlova

Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 4 vysokoškolské ústavy, 5 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou a další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. S více než půl milionem bodů, podle aktuálně platné státní Metodiky hodnocení výsledků, vede UK před druhou institucí v pořadí s enormním náskokem. Univerzita má přes 8000 zaměstnanců, z toho více než 4600 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje více než 50 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s více než 700 studijními obory. Univerzitu ročně absolvuje zhruba 9000 studentů. Univerzita Karlova patří mezi pět evropských univerzit, které se těší největšímu zájmu zahraničních studentů v rámci programu Erasmus. Podle průzkumu Reflex 2013–2014 Pedagogické fakulty UK vykazují absolventi UK dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti mezi veřejnými vysokými školami. Finanční ohodnocení absolventů UK na trhu práce patří k nejvyšším.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo spustila unikátní laboratorní zařízení ve střední a východní Evropě

22:11 Nemocnice Znojmo spustila unikátní laboratorní zařízení ve střední a východní Evropě

Nemocnice Znojmo je první nemocnicí ve střední a východní Evropě, která dnes slavnostně spustila ve …