Inkubátor mladých talentů

11.02.2014 17:55

Na světovou úroveň posouvá český lékařský výzkum projekt „ICRC Human Bridge – podpora studijních pobytů českých vědců v zahraničí: Inkubátor mladých talentů“, vytvořený Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně ve spolupráci s americkou Mayo Clinic.

Inkubátor mladých talentů
Foto: Martin Kovář
Popisek: Chirurgický zákrok, ilustrační foto
reklama

Prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost získal projekt podporu ve výši 18,7 milionu korun, a zajistil tak stáže pro 27 odborníků z České republiky na prestižní Mayo Clinic a naopak přivítal v České republice 25 špičkových odborníků z Mayo Clinic a spolupracujících institucí. Projekt se tak zařadil mezi nejúspěšnější v rámci celé EU.

Základem projektu jsou individuální vzdělávací programy, díky kterým mohou studenti medicíny a příbuzných oborů, vědečtí pracovníci nebo odborníci v oblasti zajištění vědeckých projektů získat v zahraničí cenné zkušenosti s přípravou, řízením a realizací mezinárodních vědeckých projektů. Koncepci projektu vytvořili doc. Tomáš Kára z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a prof. Virend Somers z Mayo Clinic.

Mayo Clinic je největším centrem klinické medicíny a lékařského výzkumu na světě. Zaměstnává téměř 50.000 zaměstnanců a ročně investuje do výzkumu částku kolem 500 milionů dolarů. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně je první institucí mimo území Spojených států amerických, která s Mayo Clinic uzavřela dlouhodobou spolupráci.

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost je víceletý program Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, který od roku 2007 umožňuje čerpat finanční prostředky ze strukturálních fondů Evropské unie. Primárně se zaměřuje na oblast rozvoje lidských zdrojů prostřednictvím vzdělávání, důraz přitom klade především na systém celoživotního vzdělávání, utváření prostředí pro vývoj a výzkum v oblasti vzdělávání a na podporu spolupráce subjektů ve vzdělávacím procesu. Tento program je z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky dotován celkovou částkou více než 53 mld. Kč. O podporu mohly žádat např. kraje, města a obce, školy a školská zařízení, profesní organizace, organizace působící ve vzdělávání, neziskové organizace, zdravotnická zařízení, ale i samotní zaměstnavatelé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace poskytovatelů sociálních služeb: Projekt Eldicare – Slaďování dovedností v rostoucí evropské šedé ekonomice

8:51 Asociace poskytovatelů sociálních služeb: Projekt Eldicare – Slaďování dovedností v rostoucí evropské šedé ekonomice

Eldicare je projekt SSA („Aliance odvětvových dovedností“) financovaný Evropskou komisí v rámci prog…