Inovačního oskara 2015 získal původem garážový start-up z Kopřivnice

11.11.2015 20:01

Letošního inovačního oskara v kategorii malý a střední podnik získala společnost LumiTRIX s.r.o. s ojedinělým video-mappingovým projektorem pro venkovní použití, který je díky svému technickému, softwarovému i designovému řešení unikátem na světe.

Inovačního oskara 2015 získal původem garážový start-up z Kopřivnice
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Firma LumiTRIX vznikla v roce 2012 původně v garáži rodinného domku. Parta kamarádů se podílela na vánoční video-mappingové akci a hledala projektor pro venkovní použití. Ten ale nenalezla, a tak padlo rozhodnutí zkonstruovat si projektor vlastní. Nyní tým mladých odborníků sbírá jedno ocenění za druhým, a to nejen v rámci Moravskoslezského kraje, ale i celé České republiky. Rok 2015 je pro mladou kopřivnickou firmu velice úspěšný, o čemž svědčí i nedáno získané ocenění v rámci soutěž Vodafone Nápad roku nebo 1. místo v soutěži Best Business Kopřivnice, v kategorii Firma 1 – 100 zaměstnanců.

V soutěži Inovační firma Moravskoslezského kraje získala společnost LumiTrix s.r.o. to nejvyšší ocenění. (Jakub Kletenský, jednatel, gsm 603930404, jakub.kletensky@lumitrix.eu).

Druhé místo v kategorii malý a střední podnik získala společnost Borcad cz s,r,o., a to za unikátní konstrukci sedadla „GENIO“, které nabízí daleko vyšší komfort i pro cestující v regionální dopravě (Tomáš Boruta, Sales Manager, gsm 736 628 205, tboruta@borcad.cz).

Na třetí příčce se v kategorii malý a střední podnik umístila společnost ELVAC a.s., a to za inovativní kartu, která zastává soustu nezbytných funkcí v energetice včetně řízení a ochrany. Díky této inovativní kartě se dají změřit proudy napětí a vyhodnocovat veškeré poruchy na vysokonapěťových vedeních. (Martin Šalplachta, finanční ředitel, gsm 724 913 421, martin.salplachta@elvac.eu).

Do letošního ročníku soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2015 se přihlásilo celkem 20 projektů, 19 z kategorie malý a střední podnik.  Zvláštní ocenění putovalo do společnosti Materiálový a metalurgický výzkum, a to Cena za kontinuální rozvoj výzkumných aktivit v oblasti technologií vývoje nových materiálů a jejich zpracování.

I letos se do losování mohla zapojit veřejnost a zavolit si tak „svou“ inovační firmu. Vítězem v této kategorii se stala společnost Borcad cz s.r.o. 

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 11. listopadu v podvečerních hodinách v prostorách Nová Karolina Park. Ocenění předával náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Martin Sikora a ředitelka pořádající Agentury pro regionální rozvoj, a.s. Petra Chovanioková. „Díky této soutěži poznáváme stále nové firmy, a i přesto, že se do třetího ročníku soutěže přihlásilo „jen“ 20 projektů, kvalita projektů rozhodně neklesá. Pořád zjišťujeme, že v našem kraji je řada inovačních firem s originálními a světovými produkty“, dodala k soutěži ředitelka ARR Petra Chovanioková.

„Třetí ročník soutěže přinesl další změnu, a tou byla možnost nominace firem. Obchodní partneři, přátelé či známi mohli sami nominovat firmu, kterou dobře znají a považují ji za inovativní. Již teď mohu potvrdit, že i čtvrtý ročník soutěže bude něčím ojedinělý, dodal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Martin Sikora. 

Kompletní seznam všech přihlášených firem je k dispozici na webových stránkách http://inovacnifirma.rismsk.cz/, tamtéž také budou k nahlédnutí profily pěti nejúspěšnějších firem třetího ročníku soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2015.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Lidé již potřetí vybrali prezidenta České republiky v přímé volbě

9:18 ČSÚ: Lidé již potřetí vybrali prezidenta České republiky v přímé volbě

V historicky třetí přímé volbě prezidenta republiky zvítězil Petr Pavel. Hlasovalo pro něj 58,32 % v…