JCCR: Akademie olympijských bojových sportů oslovila 2,5 tisíce lidí, Fight Club potvrdil pozici jedničky

14. 9. 2016 16:25

Letošní Akademii olympijských bojových sportů na jihu Čech lze směle označit za vynikající propagaci bojového umění vůbec. Za podpory projektu Jižní Čechy olympijské se tentokrát uskutečnila ve dvou etapách a její nabídky využilo více než 2,5 tisíce zájemců z řad rekreačních i aktivních sportovců. Velké slovo v organizaci rozsáhlé akce měl vždy Fight Club České Budějovice.

JCCR: Akademie olympijských bojových sportů oslovila 2,5 tisíce lidí, Fight Club potvrdil pozici jedničky
Foto: JCCR
Popisek: Jihočeská centrála cestovního ruchu - logo

„Akademie si kladla za cíl přiblížit úpolové sporty (Poznámka: sport, v němž zvítězí ten, kdo je silnější, tzv. "kdo s koho", například karate, judo, zápas a další.) zájemcům z řad mládeže a zároveň dvou a třífázovými tréninky zdvihnout sportovní úroveň mládežnickým výkonnostním závodníkům, kteří se účastnili," přiblížil akci předseda Fight Clubu České Budějovice Petr Beníšek.

První část akademie se konala od 9. do 16. července v Přední Výtoni. Centrum bylo umístěno na místním fotbalovém hřišti. Ne vždy však přálo počasí, proto si pořadatelé vypomohli krytou halou. Účastnili se děvčata a chlapci z klubů a oddílů z Českých Budějovic, Loučovic, Ostravy, Hluboké nad Vltavou a Prahy. Celkem si zde zatrénovalo 105 bojovníků, na které dohlédlo 10 lektorů.

Rio Lipno zapojilo spoustu zájemců z celé republiky

Druhá část akademie potvrdila, jak důležitá byla podpora z projektu Jižní Čechy olympijské. I díky tomu se od 13. do 21. srpna v Lipně nad Vltavou v rámci olympijského parku Rio-Lipno mohlo do programu akademie zapojit přes dva a půl tisíce účastníků. Většina si podobná cvičení z úpolových sportů a především karate vyzkoušela poprvé v životě. Takový zájem veřejnosti čekal málokdo.

„Všechno jsme zvládli ve spolupráci s českokrumlovským oddílem Karate Panthers. Společně jsme měli tu čest prezentovat karate, které se oficiálně stalo členem rodiny olympijských sportů. Náročného devítidenního programu, při kterém se střídaly tréninky členů státní reprezentace s workshopy a ukázkami, se zúčastnilo 37 lektorů, trenérů a jejich asistentů,“ doplnil Beníšek a poznamenal, že právě v tom byl největší přínos akademie. Nenásilnou formou se spousty dětí dostaly k bojovým sportům a okusily si je.

„Bylo dobré, že se také zvyšovala výkonnostní úroveň už zapracovaných jihočeských závodníků," dodal předseda Fight Clubu. Prvním testem formy po soustředěních v akademii bude mezinárodní turnaj Bohemia Open, který se uskuteční letos 24. září ve sportovní hale v Českých Budějovicích. Turnaj je zařazený mezi nominační závody na mistrovství České republiky v karate, které se bude konat první prosincový víkend v Praze.

Fight Club České Budějovice je v posledních čtyřech letech dle bodování v žebříčku karaterecords nejúspěšnějším klubem či oddílem karate v České republice. Na posledním mistrovství České republiky v Ostravě dokázal zvítězit ve všech věkových kategoriích od žáků po dospělé. Na poslední letní olympiádě dětí a mládeže reprezentoval Jihočeský kraj čtyřčlenný tým. Z něj byli tři členové z Fight Clubu. Jihočeši byli jasně neúspěšnější ze všech krajů. Získali čtyři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Centrum klubu je v DK Metropol a je plně vybavené pro potřeby bojových sportů. Externí oddíly má klub v Loučovicích, Zlivi či v Dubném. Dále cvičí děti a mládež v několika českobudějovických základních a mateřských školách. Členská základna má více než osm stovek karatistů, převážně z řad dětí a mládeže. Fight club letos slaví patnácté výročí svého založení. Jeho krédem je vychovávat nejen dobré sportovce a bojovníky, ale především zdravé osobnosti, které dokážou prohrávat se ctí a vítězit s pokorou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Vánoční stromky letos potěší děti ve 170 zařízeních

12:46 Lesy ČR: Vánoční stromky letos potěší děti ve 170 zařízeních

Lesníci ze státního podniku rozvážejí 400 stromků do 170 pobytových dětských zdravotnických a sociál…