JE Temelín: První blok opět vyrábí elektřinu

04.01.2020 7:34 | Zprávy

Dnes krátce po poledni připojil provozní personál první blok temelínské elektrárny k přenosové soustavě. Ten byl odstaven z 24. prosince z důvodu opravy v části chlazení generátoru v nejaderné části elektrárny.

JE Temelín: První blok opět vyrábí elektřinu
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

Potřeba provést opravu v části chlazení elektrického generátoru vyplynula ze změn výkonu prvního bloku krátce před Vánoci. Kontroly po vychlazení zařízení pak upřesnily rozsah prací. „Náš dodavatel, firma Brush, přetěsnil průchodku v systému chlazení generátoru a ČEZ Energoservis vyměnil část potrubí v pomocném hospodářství generátoru. Z hlediska spotřeby elektřiny byly Vánoce pro provedení prací výhodné, z hlediska pracovních kapacit to bylo náročnější. Díky vstřícnosti a výborné práci našich dodavatelů jsme vše potřebné zvládli v nejkratší možné době,“ konstatoval Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

ČEZ i s dodavateli do prací zapojil osm desítek lidí. Například firma Brush musela z Plzně do Temelína vyslat šestičlenný tým lidí. „Nepočítali jsme s tím, ale potřebné kapacity jsme dali během vánočních svátků dohromady,“ řekl Jiří Soudek, regionální manažer společnosti Brush.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM: Setkání myslivců a přátel přírody

13:28 NZM: Setkání myslivců a přátel přírody

Slavnostní otevření nové expozice Sokolnictví, koncerty lovecké hudby, mezinárodní mistrovství ve vá…