JE Temelín: První blok opět vyrábí elektřinu

04.01.2020 7:34

Dnes krátce po poledni připojil provozní personál první blok temelínské elektrárny k přenosové soustavě. Ten byl odstaven z 24. prosince z důvodu opravy v části chlazení generátoru v nejaderné části elektrárny.

JE Temelín: První blok opět vyrábí elektřinu
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

Potřeba provést opravu v části chlazení elektrického generátoru vyplynula ze změn výkonu prvního bloku krátce před Vánoci. Kontroly po vychlazení zařízení pak upřesnily rozsah prací. „Náš dodavatel, firma Brush, přetěsnil průchodku v systému chlazení generátoru a ČEZ Energoservis vyměnil část potrubí v pomocném hospodářství generátoru. Z hlediska spotřeby elektřiny byly Vánoce pro provedení prací výhodné, z hlediska pracovních kapacit to bylo náročnější. Díky vstřícnosti a výborné práci našich dodavatelů jsme vše potřebné zvládli v nejkratší možné době,“ konstatoval Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

ČEZ i s dodavateli do prací zapojil osm desítek lidí. Například firma Brush musela z Plzně do Temelína vyslat šestičlenný tým lidí. „Nepočítali jsme s tím, ale potřebné kapacity jsme dali během vánočních svátků dohromady,“ řekl Jiří Soudek, regionální manažer společnosti Brush.

Patnáct lidí povolal do práce také Doosan Škoda Power, který upravoval nastavení turbíny. „Temelín je pro nás důležitý partner a musíme být připraveni operativně řešit věci i v období, kdy většina lidí tráví svůj čas s rodinami,“ uvedl Jiří Šmondrk, generální ředitel a jednatel Doosan Škoda Power.

Spotřebitelů se nižší výkon elektrárny nedotkl. Během Vánoc je spotřeba elektřiny přibližně o třetinu nižší než v běžném období.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vychutnej si přítomnost na lyžích! Kampaň zve k návštěvě zimní Vysočiny

17:59 Vychutnej si přítomnost na lyžích! Kampaň zve k návštěvě zimní Vysočiny

Podpořit zimní návštěvu Vysočiny lákavou a výhodnou nabídkou lyžování je cílem kampaně, kterou právě…