JE Temelín: Temelínští hasiči v rámci cvičení dezinfikovali školy

27.11.2020 7:34 | Zprávy

Nové zařízení určené k rychlé dezinfekci větších prostor si podnikoví hasiči z Jaderné elektrárny Temelín vyzkoušeli netradičně.

JE Temelín: Temelínští hasiči v rámci cvičení dezinfikovali školy
Foto: Petr Mareš
Popisek: Jaderná elektrárna Temelín aktuálně kryje přibližně deset procent české spotřeby

Po dohodě se starosty okolních obcí práci s ním trénovali v základních školách, které se už v omezeném režimu otevřely dětem. Primárně je ale připraveno pro zásahy v rámci kritické infrastruktury České republiky. 

Oblak dezinfekčního přípravku proniká do všech prostor a ničí všechny případné viry. Zařízení na prostorovou dezinfekci připomíná například rozprašovače látek proti komárům. Mělo by být vysoce účinné a podnikoví hasiči v Temelíně nebo Dukovanech jej mají připravené pro použití v citlivých prostorách jaderných elektráren. 

„Zatím jsme jej uvnitř elektráren nemuseli použít, ale musíme s ním umět zacházet. Proto jsme se dohodli se starosty dvou okolních obcí na tom, že jim v rámci cvičení s novým přístrojem pomůžeme s dezinfekcí škol, do kterých se už vrátily některé děti,“ vysvětluje velitel temelínských podnikových hasičů Martin Novotný. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Manželství

Chcete upřednostňovat manželství jako nejstabilnější prostředí pro výchovu dětí. Na to jste přišel jak? Není pro děti nejlepší fungující rodina? To jestli jsou rodiče manželé nebo ne je přeci vedlejší. Stačí se podívat, kolik manželství se třeba rozpadá. Proč tedy nepodporovat rodiny jako takové bez...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Cizinci podváděli s oddacími listy

16:08 Policie ČR: Cizinci podváděli s oddacími listy

Falešné dokumenty měly zajišťovat pobyt na našem území.