JE Temelín: Zájem o elektrárnu pokračuje. Energetici už připravují laserovou show

06.09.2019 8:24

Zájemci o energetiku, snoubenci nebo i cyklisté. I taková byla struktura návštěvníků Infocentra Jaderné elektrárny Temelín během léta.

JE Temelín: Zájem o elektrárnu pokračuje. Energetici už připravují laserovou show
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

O prázdninách jich nakonec do Infocentra jihočeské elektrárny přijelo přesně 12 371. Jde o jednu z historicky nejvyšších prázdninových návštěvností elektrárny Temelín. Dlouhodobě zámeček Vysoký Hrádek patří mezi desítku nejnavštěvovanějších památek na jihu Čech. Od začátku roku ho navštívilo 31 476 lidí. Velký zájem evidují i Infocentru Dukovany, kam se během prázdnin přijelo podívat přes 11 tisíc lidí.

Se začátkem školního roku se v Temelíně mění i struktura návštěvníků. „Jezdí více školní exkurze. Už máme rezervace na šest měsíců dopředu. Každopádně programy stále běží i pro individuální návštěvníky,“ uvedla Hana Marečková z Infocentra JE Temelín.

Takovým příkladem je Den otevřených dveří. Projít areálem elektrárny, seznámit se s technikou hasičů a navštívit Sklad použitého paliva má letos 256 lidí. Téměř dvě stovky už ji absolvovaly. Zbytek se pak po stopách jaderného paliva vydá tuto sobotu. (Více ZDE.)

Prohlídku Temelína mají už za sebou manželé Bublovi z Včelné. „Chtěla jsem vidět, jak to tady vypadá. Je vidět, že elektrárna je perfektně udržovaná. O její bezpečnosti jsem pochybnosti neměla a teď navíc vidím, že jsou tady velmi dobře připraveni na různá rizika,“ uvedla Zdeňka Bublová. Její manžel Vladimír se velmi zajímal o skladování paliva. „Hlavně jsem byl zvědavý, jak se tady uskladňuje palivo. Kdysi jsem viděl testy na kontejnery, tak jsem se přijel podívat, jak kontejnery vypadají ve skutečnosti a co všechno musí splňovat.“

Další akce pro veřejnost budou pokračovat. Na konci září rozsvítí zámecký rybníček speciální laserová show u příležitosti festivalu Vltava žije. V říjnu se k Temelínu přesunou příznivci běhu a na začátek prosince energetici naplánovali tradiční adventní prohlídky.

V červnu v temelínském Infocentru přivítali jubilejního 700 tisícího návštěvníka ve své historii. (Více ZDE.)

Nabídku služeb ČEZ ve svých infocentrech průběžně rozšiřuje. Novinkou posledních let je možnost vyfotit na maketě reaktorového sálu, v zámeckém parku si projít ptačí stezkou nebo nahlédnout do útrob včelího úlu. (Více informací najdete ZDE.)

Do Temelína jezdí nejen zájemci o jadernou energetiku. Od roku 2006 zde totiž pravidelně probíhají svatební obřady. Za 14 let už chladicí věže „svědčily“ 111 snoubeneckým párům.

Infocentrum JE Temelín je otevřeno denně od 9 do 16 hodin, o prázdninách pak od 9 do 17:30 hodin. Zámeček Vysoký Hrádek, který poskytuje infocentru zázemí od roku 1997, již několik let patří mezi desítku nejnavštěvovanějších památek jižních Čech. Více informací najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hygienická stanice Praha: Vyhodnocení kvality pitné vody za rok 2018

22:02 Hygienická stanice Praha: Vyhodnocení kvality pitné vody za rok 2018

V roce 2018 Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) provedla kontrolu nad jakostí…