JIP Pediatrické kliniky obdržela dar: pulsní oxymetry

14.07.2016 17:38

Dne 14. července převzali lékaři odd. 56 NJIP Pediatrické kliniky Fakultní nemocnice Brno dva nové přístroje – pulsní oxymetry Masimo Radical 7, které pro oddělení zakoupil Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny.

JIP Pediatrické kliniky obdržela dar: pulsní oxymetry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kojenec

Za získáním prostředků na nákup přístrojů stojí projekt Todokážeme.cz, který podporuje aktivity nadačního fondu již druhým rokem. Více než 1,1milionu klientů Věrnostního programu iBOD mělo možnost své ibody vyměnit za odměny nebo pomoci dobré věci v rámci projektu Todokážeme.cz. „Podporu neziskových projektů a pomoc těm, kteří ji potřebují nejvíce, vnímáme jako samozřejmost. Jsme rádi, že naši klienti to vnímají stejně a díky jejich podpoře můžeme dnes předat přístroje, které pomohou hned několika rodinám,“ říká Luděk Šmíd, generální ředitel společnosti Mr. RED, s.r.o., která provozuje Věrnostní program iBOD i projekt Todokážeme.cz.

Pulsní oxymetry měří okysličení krve nedonošených dětí, jež mají často nedostatečně vyvinuté plíce. Díky nim lze předejít syndromu náhlého úmrtí u kojenců.

Dva nové přístroje jsou přenosné a počítá se s tím, že budou zdarma zapůjčovány rodičům nedonošených dětí z odd. 56 „na doma“ – až na dobu několika měsíců, podle potřeby. Dítě může být pulsním oxymetrem sledováno celodenně, nebo jen v omezených časových úsecích. Většinou se oxymetr využívá během noci: pokud naměří nízké procento okysličení, upozorní na to zvukovým signálem. Rodiče pak zareagují – např. odsáním hlenu z dýchacích cest dítěte.

Předáním daru dvou pulsních oxymetrů pokračuje spolupráce Odd. 56 NJIP Pediatrické kliniky s nadačním fondem.

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny (www.predcasnenarozenedeti.cz) pomáhá vždy konkrétní rodině v tíživé finanční a psychické situaci vyvolané předčasným narozením dítěte, např. hradí rodičům cestovní výlohy, přispívá jim na ubytování v době hospitalizace dítěte, přispívá na speciální výživu dětí, na rehabilitace, na speciální zdravotní pomůcky apod. Nadační fond byl založen v roce 2013 Hanou Píšovou a Markétou Stránskou, sídlí v Praze.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Vaše návštěvy škol

Vážená paní Pekarová, mám dotaz ohledně Vašich besed na středních školách. 1. Proč setkání organizujete v rámci školní výuky? Proč to není v pozdních odpoledních hodinách, např. od 17:00 h, kdy už všem žákům vyučování končí. (Např. Střední odborná škola pro administrativu EU, kde to do rozvrhu žák...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

14:21 České dráhy: Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

Railjetem se svezou také cestující mezi Prahou a Ostravou. V první polovině nového jízdního řádu ob…