JOB AIR Technic má nového technického ředitele

17.06.2021 14:22

Letecké opravny JOB AIR Technic sídlící na letišti v Ostravě-Mošnově mají od začátku června nového technického ředitele. Stal se jím Jakub Dvořák, zkušený manažer, který do firmy nastoupil před dvěma lety na pozici zástupce technického ředitele.

JOB AIR Technic má nového technického ředitele
Foto: jobair.eu
Popisek: Job Air Technic - logo

Nyní tedy převzal kompletní agendu. Jeho hlavním úkolem bude vybudovat v letošním roce další linku, jež navýší kapacitu leteckých opraven o přibližně dvacet procent. JOB AIR Technic je členem divize CSG Aerospace v rámci holdingu Czechoslovak Group.

Jakub Dvořák vystudoval v Praze obor letectví, kterému se věnuje více než patnáct let, a ve své kariéře již prošel několika pozicemi. Začínal jako letecký mechanik v ČSA v Praze a postupem času se vypracoval na technického reprezentanta, kdy doprovázel letouny na pravidelnou i nepravidelnou údržbu do různých leteckých opraven po celém světě.

Za dva roky působení v JOB AIR Technic získal Jakub Dvořák cenné zkušenosti. Kromě funkce zástupce technického ředitele zastával zároveň pozici manažera dílen. Jeho úkolem bylo rozšířit rozsah oprávnění JOB AIR Technic o nové služby. Šlo například o opravy, respektive výrobu podlahových panelů pro letouny Airbus i Boeing, nebo generální opravy baterií, které opravny poskytují třetím stranám.

dvořák

Jakub Dvořák

„V tomto trendu budeme pokračovat i nadále. Tvoří jeden z našich cílů, v jehož naplnění vidíme růst přidané hodnoty společnosti. Jakubovým hlavním úkolem ale bude kromě udržení stabilní efektivity práce také vybudování další opravárenské linky,“ říká Vladimír Stulančák, ředitel JOB AIR Technic.

Vybudování nové linky, které umožnil nový opravárenský hangár otevřený v minulém roce, přispěje k navýšení kapacity společnosti o přibližně dvacet procent. Splnění tohoto úkolu je podmíněno efektivní spoluprací s obchodním oddělením tak, aby byla zakázka pro každého klienta opraven provedena v co nejlepší kvalitě a v pro zákazníka akceptovatelném čase.

„Od nového technického ředitele očekáváme také stabilizaci našeho personálu tak, aby po úplném otevření leteckého trhu byla práce pro JOB AIR Technic pro zaměstnance atraktivní, a nemuseli jsme se obávat žádných velkých výkyvů způsobených fluktuací pracovníků,“ doplňuje Vladimír Stulančák.

job air

Letoun v údržbě

Leteckým opravnám JOB AIR Technic se v minulém roce navzdory koronavirové pandemii, jež ochromila leteckou dopravu, dařilo. V jejích hangárech prošlo údržbou celkem 105 letounů. Společnost utržila 659 milionů korun při provozním zisku EBITDA 76 milionů korun. Naplněnou kapacitu má firma i v současnosti, byť samozřejmě i ona vyhlíží konec omezení spojených s celosvětovou pandemií.

V roce 2020 získal JOB AIR Technic oprávnění na údržbu letounů Airbus A320neo, v letošním roce usiluje o rozšíření portfolia o letoun Boeing 737 MAX. V minulých měsících se opravnám, jež se specializují na tzv. těžkou údržbu letadel spojenou s předáváním strojů mezi operátory a leasingovými společnostmi, podařilo rozšířit spektrum zákazníků. Nově mezi ně přibyly například Luxair, Qanot, Shark, Hi Sky, Norwind a další.

O společnosti JOB AIR Technic
Letecká opravna JOB AIR Technic sídlící na letišti Leoše Janáčka v Mošnově byla založena v roce 1993. V roce 2008 vybudovala nový údržbový hangár a získala oprávnění k údržbě letounů Boeing 737, o tři roky později pak oprávnění na letadla Airbus A320. V roce 2017 získala též oprávnění k údržbě letounů Airbus A330. Společnost se specializuje na tzv. těžkou údržbu, často spojenou se změnou provozovatele letadla či s jeho návratem od pronajímatele leasingové společnosti. V roce 2016 se společnost JOB AIR Technic stala součástí holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. V roce 2019 byl dokončen druhý opravárenský hangár s dílenským, skladovým a administrativním zázemím.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…