JOB AIR Technic uzavřel strategické partnerství se společností ABC International

30.03.2022 12:20 | Tisková zpráva

Zkrácení doby údržby letadel a finanční úspora pro zákazníky jsou hlavními benefity strategického partnerství uzavřeného mezi leteckými opravnami JOB AIR Technic a ABC International.

JOB AIR Technic uzavřel strategické partnerství se společností ABC International
Foto: jobair.eu
Popisek: Job Air Technic - logo

Tato italská společnost se specializuje na úpravy interiérů dopravních letadel. K nim dochází například při změně provozovatele, což je činnost, na kterou se JOB AIR Technic dlouhodobě specializuje. Díky navázané spolupráci mohou obě firmy své činnosti zefektivnit.

JOB AIR Technic sice má například vlastní čalounickou dílnu, komplexní úpravy interiérů ale řeší prostřednictvím dodavatelů jako je ABC International. Tato italská společnost disponuje oprávněním Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví pro úpravy interiérů, které jsou určeny normou EASA Part 21J. Její služby zahrnují například výměny koberců, záclon, potahů sedaček, příček, pohyblivých přepážek mezi leteckými třídami a podobně.

„Úpravy interiérů jsou obvykle považovány za poslední krok projektu přestavby či těžké údržby letadel. Z toho důvodu jsou často hlavní příčinou zpoždění prací. Ve většině případů jsou opravny povinny ponechat stroj v na místě v hangáru, čekat až materiál pro interiér dorazí a teprve potom dokončit práci. Uzavřené partnerství může tuto dobu významně zkrátit,“ vysvětluje Vladimír Stulančák, generální ředitel JOB AIR Technic.

Hlavní výhodu představuje pro zákazníky JOB AIR Technic kombinace služeb, konkrétně údržba letadel podle EASA Part 145, kterou poskytuje JOB AIR Technic, a interiérové úpravy podle EASA Part 21J, již dodává ABC International. Uzavřená dohoda tak například umožní zákazníkovi leteckých opraven vybrat si nový interiér letadla již v době jednání o údržbě letounu a tím významně zkrátit dobu, po kterou se čeká na jeho dodání.

„Mít celý proces pod kontrolou umožňuje naší společnosti včasné plánování všech činností a efektivně alokovat pracovní sílu na jednotlivé projekty. Díky tomu budeme schopni lépe dodržovat harmonogram oprav a držet se v rámci dohodnutých časů, což se odrazí ve zlepšených podmínkách a finanční úspoře pro zákazníka. Přímý kanál s ABC International jak pro schvalování, tak pro výrobu interiérových sad snižuje pohotovostní časy i případná zpoždění v realizaci,“ doplňuje Vladimír Stulančák.

S tím souhlasí též Rodolfo Baldascino, obchodní ředitel společnosti ABC International, a doplňuje: „Plánování je nezbytné pro splnění očekávání klientů. Jsme ale také připraveni na nepředvídatelné okolnosti a díky organizaci naší práce dokážeme řešit problémy a tím podpořit naše zákazníky. Naše společnost se vyznačuje schopností vyřešit jakýkoli požadavek ve velmi krátkém čase, a to včetně těch, které nebylo možné plánovat předem.“

Vladimír Stulančák (vlevo) a Rodolfo Baldascino

O společnosti JOB AIR Technic
Letecká opravna JOB AIR Technic sídlící na letišti Leoše Janáčka v Mošnově byla založena v roce 1993. V roce 2008 vybudovala nový údržbový hangár a získala oprávnění k údržbě letounů Boeing 737, o tři roky později pak oprávnění na letadla Airbus A320. V roce 2017 získala též oprávnění k údržbě letounů Airbus A330. Od roku 2022 může firma provádět údržbu také strojů Boeing 737 MAX. Společnost se specializuje na tzv. těžkou údržbu, často spojenou se změnou provozovatele letadla či s jeho návratem od pronajímatele leasingové společnosti. V roce 2016 se společnost JOB AIR Technic stala součástí holdingu Czechoslovak Group. V roce 2019 byl dokončen druhý opravárenský hangár s dílenským, skladovým a administrativním zázemím.

O ABC International
ABC International je společnost EASA-DOA (EASA.21J.529) se sídlem v Neapoli v Itálii. Od svého založení v roce 2009 se vypracovala  v předního hráče na trhu úprav interiérů dopravních letadel. V průběhu let dosáhla společnost ABC International vzhledem ke své spolehlivosti, vysoké profesionalitě a pracovitosti úspěšných výsledků, a to díky partnerství s některými z nejvýznamnějších leteckých společností, leteckými opravnami a leasingovými společnostmi v oboru.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…