Janáčkova filharmonie Ostrava zamíří počátkem února na jih

27.01.2020 17:56 | Zprávy

První únorový týden stráví Janáčkova filharmonie Ostrava na cestách. Vyrazí totiž na své první letošní zahraniční turné, během kterého odehraje koncerty ve třech italských městech (3. 2. v Mantově, 4. 2. v Pordenone a o den později v Bergamu) a zakončí jej koncertem ve švýcarské Basileji (6. 2.).

Janáčkova filharmonie Ostrava zamíří počátkem února na jih
Foto: Ivan Korc
Popisek: Janáčkova filharmonie

Ostravský orchestr pod vedením dirigenta Dmitrije Jurowského představí tamnímu publiku předehru k opeře Z Mrtvého domu od Leoše Janáčka a jednu z nejlepších hrdinskoepických ruských symfonií – Prokofjevovu Pátou. Na turné se k Janáčkově filharmonii připojí jeden z nejvýznamnějších violoncellistů současnosti charismatický Steven Isserlis, který na uvedených koncertech zahraje Koncert pro violoncello a orchestr č. 2 Dmitrije Kabalevského.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP zahájil zkušební provoz na trolejbusových linkách 51 a 53

11:18 DPP zahájil zkušební provoz na trolejbusových linkách 51 a 53

Praha má další dvě nové trolejbusové tratě. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil výstavbu inf…