Jaromír Soukup se ohradil proti fake news, zveřejněných v Deníku N

12.02.2019 13:29

Mediální skupiny Empresa Media a Médea Group se důrazně ohrazují proti nepravdivým spekulacím Deníku N o tom, že tyto firmy opouští čínská investiční společnost CEFC. Ani jedna z mediálních společností Jaromíra Soukupa nemá indicie o tom, že by čínská strana chtěla jednat o prodeji svého podílu v tomto mediálním koncernu.

Jaromír Soukup se ohradil proti fake news, zveřejněných v Deníku N
Foto: TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup v diskusním pořadu Aréna

„Moc nevím, jak si to zideologizovaní novináři Deníku N představují, ale z firmy se neodchází tak, že bouchnete dveřmi a jdete. Na to existují jasné právní předpisy. A o tom, že by CEFC chtěla prodat své akcie, nemám žádné zprávy. A jsem ten první, který by to musel určitě vědět, protože mám na tyto akcie předkupní práva. A mohu potvrdit, že bych o ně měl případně velký zájem, protože vidím velkou budoucnost jak v televizním vysílání, tak pro růst na reklamním a mediálním trhu,“ okomentoval informace generální ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup.

Je s podivem, jak fanatičtí novináři Deníku N a jim spříznění novináři z veřejnoprávních médií přistupují tendenčně k informacím, které si neobtěžují ověřit. Stejně tak je zarážející amatérismus novinářů, již věří tomu, že z firmy můžete odejít jen tak. Jediná varianta odchodu z firmy je prodej akcií. Nic jiného neexistuje. A vzhledem k tomu, že Jaromír Soukup jako majoritní vlastník má o případný 30procentní podíl společnost CEFC ve společnosti Empresa Media zájem, musely by naše mediální skupiny o tomto kroku vědět.

Z důvodu těchto lživých informací považujeme zpravodajství deníku N za tendenční. Ostatně, celý tento mediální projekt je učebnicovým příkladem média, které funguje jako cílený šiřitel fake news. Není to totiž poprvé, co se ve svém zaslepeném ideologickém boji snaží toto médium poškodit mediální skupinu Jaromíra Soukupa prostřednictvím zcela smyšlených a zavádějících zpráv. Stejně tak nás překvapuje, že většina novinářů z ostatních médií tuto klasickou fake news, která není postavená na žádné skutečnosti, slepě přebrala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pomoc občanům

Vážený pane Jurečka, včera jste byl v Superdebatě na CNN Prima News, poraďte a odpovězte mi na otázku, jak mám s rodinou vyžít se 100 korunou na den? Bydlím v podnájmu, na vlastní byt nemám... Vydělávám minimální mzdu stejně jako partnerka....a do toho máme dítě. Pokud jste Muž na svém místě, odpoví...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Sportovcem se stala tenistka Barbora Krejčíková

13:20 Jihomoravský kraj: Sportovcem se stala tenistka Barbora Krejčíková

Vítězka Roland Garros a zlatá olympijská medailistka, tenistka Barbora Krejčíková, získala titul jih…