Jihlavská nemocnice zve zdarma na změření cholesterolu a vyšetření znamének

30. 11. 2015 13:50

Prevence je základ. Jihlavská nemocnice proto připravila Den zdraví pro veřejnost, kde si můžete nechat změřit tlak, cholesterol, naučíte se správně mýt ruce, nebo vám lékaři zkontrolují znaménka. To vše zdarma.

Jihlavská nemocnice zve zdarma na změření cholesterolu a vyšetření znamének
Foto: pixabay.com
Popisek: Dieta - ilustrační foto
reklama

Preventivní prohlídky mohou zachránit život. I když se totiž cítíte dobře, může u vás začínat některé onemocnění, které je zatím bez příznaků: „Touto akcí chceme upozornit na důležitost prevence a odpovědnost každého z nás za své zdraví. Chodit k lékaři na preventivní prohlídky rozhodně není zbytečné a to by si lidé měli uvědomit,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče jihlavské nemocnice Jarmila Cmuntová s tím, že lidé procházející kolem stánků Dne zdraví pro veřejnost by se na pár minut mohli zastavit a zkontrolovat svůj stav.

V modré chodbě, spojující interní a diagnostický pavilon nemocnice, budou připraveni zdravotničtí pracovníci. Kuřákům se bude měřit oxid uhličitý v plicích a nabídnuta jim bude pomoc Poradny pro odvykání kouření. Epidemiologická sestra ukáže, jak si správně umýt a vydezinfikovat ruce a vysvětlí, proč je správné mytí rukou důležité.  Měřit se bude také hodnota glykémie. Nutriční terapeuti poradí ohledně výživy, zástupci Státního zdravotního ústavu určí zájemcům výši cholesterolu a řeknou více o prevenci rakoviny prsu a prostaty. Na místě bude také stánek VZP, kde budou měřit krevní tlak a vypočítají BMI a seznámí zájemce se všemi preventivními programy, které zcela jistě stojí za zmínku ve vztahu k odpovědnému přístupu každého z nás ke svému zdraví. Na kožním oddělení zájemcům vyšetří znaménka a to v čase 9-12 hodin v ambulanci kožního oddělení. Všechny úkony budou zdarma. Pacientky budou moci také využít mamograf, kde nebudou potřebovat žádanku.

Novinkou letošního dne zdraví bude prezentace firmy Mölnlycke o hojení chronických rad a dekubitů v domácím prostředí. Specialisté poradí těm, kteří se v domácím prostředí starají o své blízké. Zároveň zástupce firmy Vitapur předvedou, jak vybrat správné pomůcky, ulehčující polohování těchto nemocných.
Další novinkou je cyklus přednášek, který se bude konat ve velké zasedací místnosti jihlavské nemocnice. Startuje v 10 hodin přednáškou Prevence HIV, pokračuje v 10:30 povídáním na téma Člověk a závislosti, v 11 hodin je poté na řadě přednáška Diabetes mellitus II. typu – civilizační choroba.

Den zdraví po veřejnost se v jihlavské nemocnici koná v úterý 1. prosince mezi 9-15 hodinou. Zdravotníky najdete v přízemí, v modré chodbě spojující interní pavilon nemocnice s diagnostickým. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Pět rysů dostalo v Beskydech telemetrický obojek

22:45 Zoo Ostrava: Pět rysů dostalo v Beskydech telemetrický obojek

Vědci z Mendelovy univerzity v Brně odchytili za jediný rok v centrální části Moravskoslezských Besk…