Jihočeská ČOI zajistila na tržnici ve Vyšším Brodě padělky za více než šest milionů

11.07.2021 12:11

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila na konci června tohoto roku mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě, která byla zaměřená na nabídku a prodej padělaných výrobků.

Jihočeská ČOI zajistila na tržnici ve Vyšším Brodě padělky za více než šest milionů
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Celkem zajistila 1098 kusů padělků v hodnotě originálů 6 052 80 Kč. „Ve všech třech případech probíhají kontrolní úkony za účelem identifikace prodávajícího. Za porušení zákona o ochraně spotřebitele může být uložena sankce až do výše 5 milionů korun. Vybrané zajištěné padělky budou využity pro humanitární účely, zbývající zlikvidovány,“ říká k výsledkům kontrolní akce ředitelka inspektorátu Martina Střihavková.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla 29. června 2021 ve spolupráci s Cizineckou policií Tábor mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě, která byla zaměřená na nabídku a prodej padělaných výrobků. Inspektoři ČOI využili své pravomoci a otevřeli za účasti přizvané osoby - zámečníka tři stánky, u nichž bylo podezření na skladování výrobků porušujících práva duševního vlastnictví. Ve všech stáncích byly padělky nalezeny.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny při této akci zajistila celkem 1098 kusů padělků v hodnotě originálů 6 052 780 Kč. Jednalo o textilní výrobky, např. mikiny, tepláky, trička, bundy, dále kabelky, pásky a peněženky. Padělané zboží bylo označeno ochrannými značkami Adidas, Nike, Gucci, Louis Vuitton, Vans, Michael Kors, Tommy Hilfiger, Levi's, Burberry, Prada, Calvin Klein, Chanel, Mercedes, Volkswagen, Harley Davidson.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

22:50 ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

Stanovení přiměřeného zisku, přesnější podmínky kalkulace cen či jasné vymezení nákladů uplatnitelný…