Jihočeská centrála cestovního ruchu: Na Písecku-Blatensku si mohou návštěvníci užít i noir turistiku

26.08.2020 16:14 | Zprávy

Pro návštěvníky, kteří milují tajemno, nebo se rádi občas i trochu bojí, připravila turistická oblast Písecko-Blatensko několik novinek inspirovaných moderními trendy takzvané noir turistiky. Zdejší výletní cíle ovšem až tak černé, temné či hrůzu nahánějící nejsou a bez obav na ně lze vyrazit i s dětmi.

Jihočeská centrála cestovního ruchu: Na Písecku-Blatensku si mohou návštěvníci užít i noir turistiku
Foto: JCCR
Popisek: Jihočeská centrála cestovního ruchu - logo

„Jihočeský kraj uvolnil v červnu bezmála 40 milionů korun na podporu cestovního ruchu pomocí slevových voucherů. Právě cestovní ruch je totiž jedním z odvětví ekonomiky nejhůře postižených současnou koronavirovou krizi. Zvýšit přitažlivost celého našeho regionu zejména pro rodinnou dovolenou pak pomáhají i jednotlivé turistické oblasti, které připravily mnoho nových produktů a služeb,“ uvedla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Návštěvníci jižních Čech tak podle ní mají nyní mimo jiné unikátní možnost získat 30% slevy na ubytování a až 70% slevy na vstupné na různé atraktivity v oblasti. Stačí navštívit unikátní portál Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR): www.leto.jiznicechy.cz.

„Chceme-li obstát nyní i v budoucnu v obrovské konkurenci nabídky cestovního ruchu nejen u nás, ale především za našimi hranicemi, bez nových trendů se neobejdeme. Dříve neznámé pojmy jako například kongresová turistika, gastroturistika či třeba temná turistika jsou dnes stále vyhledávanějšími a módními oblastmi, v nichž se musíme umět pohybovat a pružně reagovat na rostoucí poptávku návštěvníků,“ konstatoval ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek.

Co je vlastně noir turismus? Písecký vynález, jakási mírnější obdoba dark tourismu, tedy temné turistiky zaměřující se na místa spojená se smrtí či utrpením. Toto označení zavedli britští vědci John Lennon a Malcolm Foley v roce 1996. Mezi časté cíle temné turistiky patří hrady, bojiště, nebo také místa upomínající hrůzy II. světové války, stejně jako dějiště přírodních nebo člověkem způsobených katastrof. Například Pompeje či Ground zero v New Yorku, zpřístupněná vězení jako Alcatraz, čí místa, kde násilně zemřelo velké množství lidí, popraviště, místa pogromů, genocid apod. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

A co s tím dělá vaše vláda?!

Podle mě nezneužívá situace, kdy jsou nějaké potraviny více žádané jen Agrofert, jak tvrdíte (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/ODS-Majitel-poslancu-ANO-si-zvysi-trzby-a-jeho-nohsledi-hazou-na-vladu-zdrazovani-772577), ale snad všichni prodejci. A můj dotaz je prostý, co jste...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: V Česku se vzdělává 123 tisíc dětí se zdravotním postižením

19:28 ČSÚ: V Česku se vzdělává 123 tisíc dětí se zdravotním postižením

Zhruba devět procent (123 tisíc) dětí do 14 let v Česku mělo podle údajů ze školské statistiky pro š…