Jihočeský kraj, České Budějovice a Roudné investovaly do stavby nové okružní křižovatky 16,5 milionu korun. Je bezpečnější pro řidiče i chodce

15.12.2015 12:36

Bezpečnější pro řidiče i chodce je nová okružní křižovatka na jižním okraji města České Budějovice na rozhraní místní části Nové Roudné a katastru obce Roudné. Konkrétně mezi silnicí Plavská a ulicí Na Děkanských polích. Stavba si vyžádala náklady 16,519 milionu korun, z čehož Jihočeský kraj uhradil 10,254 milionu, České Budějovice 6,218 milionu a Roudné 0,047 milionu. Do zkušebního provozu byla uvedena 7. prosince.

Jihočeský kraj, České Budějovice a Roudné investovaly do stavby nové okružní křižovatky 16,5 milionu korun. Je bezpečnější pro řidiče i chodce
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

„Nově zbudovaná okružní křižovatka nahradila původní křižovatku, která byla velmi rozlehlá a nepřehledná, neřešila bezpečný pohyb chodců a nevhodně umístěné byly i zastávky MHD. Z hlediska bezpečnosti silničního provozu navíc představovala původní křižovatka velmi vysoké riziko vzniku dopravních nehod. Díky nové křižovatce se podařilo výrazně zpomalit průjezd vozidel a tím pádem i snížit uvedená rizika,“ vysvětlil krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

Vzniklo tu nové veřejné osvětlení i zastávky MHD

V rámci výstavby okružní křižovatky byla vybudována nová vozovka včetně jejího odvodnění. „Rovněž byly provedeny přeložky a rekonstrukce všech inženýrských sítí, bylo zřízeno nové veřejné osvětlení včetně nasvícení nových přechodů na všech ramenech křižovatky a vybudovány nové chodníky pro pěší. V obou směrech vznikly i nové zastávky MHD,“ doplnil Krák.

Práce na stavbě křižovatky byly zahájeny 7. července letošního roku, tudíž trvaly pět měsíců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: 101 projektů usiluje o titul nejlepší adaptační opatření

20:29 Státní fond životního prostředí: 101 projektů usiluje o titul nejlepší adaptační opatření

Ve třetím ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů kli…