Jihočeský kraj: České Budějovice opět ožijí běháním. Páteř závodu tvoří lokální běžci

11. 1. 2016 9:48

Už čtyřikrát se na začátku června v centru města sešly davy běžců, aby si užily Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Nejinak tomu bude i letos. Pátý ročník stále většího závodu, který je zařazen i do unikátního projektu Jihočeského kraje, Jižní Čechy olympijské, se poběží v sobotu 4. června. Na startovní čáru zlatou známkou IAAF oceněného závodu se postaví 3 400 běžců.

Jihočeský kraj: České Budějovice opět ožijí běháním. Páteř závodu tvoří lokální běžci
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Oproti loňskému ročníku na ně čeká poněkud pozměněná trať. Poběží se opět jednokolově a drobné změny běžce nijak neovlivní. Naopak pomohou rezidentům. „Trasu jsme vyladili a upravili tak, aby veškeré lokality, kde bydlí velké množství lidi, byly po celou dobu závodu přístupné. A pokud je nějaká oblast uzavřena, jako u nábřeží, bude to pouze na nezbytně nutnou dobu na několik desítek minut,“ říká Zoran Bartek z pořadatelského týmu RunCzech.

Trať samozřejmě odpovídá veškerým atletickým regulím a je pro všechny běžce bezpečná. „Dnes už na všech našich tratích nedochází k dobíhání běžců. Nestane se, že elitní atlet předežene posledního běžce, což je zásadní,“ doplňuje technický manažer závodu Tomáš Coufal.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice má mezi ostatními závody RunCzech běžecké ligy výsadní postavení v zastoupení lokálních běžců. „České Budějovice jsou speciální v tom, že je v nich nejvíc místních běžců. Z jižních Čech jich je přes 40 procent, což značí, že zdejší lidé mají k našemu půlmaratonu blízko, rádi běhají a sportují. To nám stojí za to každoročně závod pořádat,“ zmiňuje Bartek.

Během loňského ročníku závodu navíc došlo k několika úžasným akcím. Děti z dětského domova v Borošově (které pomáhají i jako dobrovolníci) se setkaly s elitními atlety, bratři Smržové za pár týdnů vybrali pro centrum Bazalka desítky tisíc korun a běžcům do kroku hrál i Jihočeský univerzitní orchestr. „Pravidelně hrají na Senovážném náměstí.  Běžci tudy běží hned několikrát a poslechnout si orchestr a fandit závodníkům chodí vždy spousta lidí,“ doplňuje Bartek s tím, že i letos nebude na závodě chybět Běh o pohár rektora Jihočeské univerzity.

Registrace jsou otevřené a kapacita se plní rychle. Zajistěte si své místo na startu včas a poběžte s námi 4. června Mattoni 1/2Maraton České Budějovice! Více informací na www.runczech.com.

Mapa závodu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

22:27 Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

Ve dnech 12. a 13. 1. 2018 (případně pro II. kolo ve dnech 26. a 27. 1. 2018) proběhne volba prezide…