Jihočeský kraj: Děkujeme první linii, společně to zvládneme

11.12.2020 14:21 | Zprávy

Poděkování a hrníček s nápisem děkujeme. To si odnesli pracovníci Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje (ZZS JčK) od zástupců kraje za své příkladné nasazení v letošním roce poznamenaném koronavirovou pandemií. Celá akce se uskutečnila pod heslem Děkujeme první linii, společně to zvládneme!

Jihočeský kraj: Děkujeme první linii, společně to zvládneme
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Exhejtmanka Ivana Stráská, která do listopadových povolebních změn z titulu své funkce stála v čele krajského krizového štábu uvedla, že záchranáři si naše poděkování zaslouží. „Splnili ten nejtěžší úkol, který vůbec může být. V počátku koronavirové pandemie byli první, kteří šli do neznáma. Pomáhali v době, kdy jsme o viru nevěděli nic, nevěděli jsme, jak se chová a jak moc je nebezpečný. A oni šli a pomáhali. Všude tam, kde bylo potřeba. Bez ohledu na čas, bez ohledu na osobní volno, dělali vždy víc, než byla jejich povinnost. Klobouk dolů,“ zdůraznila současná krajská zastupitelka Stráská.

Slovy chvály na své zaměstnance nešetřil ani ředitel ZZS JčK Marek Slabý. „Naši záchranáři jsou prostě výborní a všichni předváděli a předvádějí vynikající výkony. Navíc kvůli koronavirové pandemii pracují prakticky od začátku letošního roku v nestandardních a ne zrovna komfortních podmínkách. Šli prakticky do neznáma a museli se přitom například poprat se všemi těmi ochrannými prostředky, které jim péči o pacienty mnohdy opravdu znesnadňují,“ řekl ředitel ZZS JčK. „Na druhou stranu si je nutné uvědomit, že jsou to také jenom lidi. Že se bojí o své zdraví i zdraví svých blízkých, aby je nenakazili,“ doplnil Slabý, který také vyjíždí k zásahům do terénu.

Podle náměstka hejtmana Pavla Klímy vznikl prvotní nápad poděkovat zdravotníkům limitovanou edicí hrnečků v porcelánce Thun, kde ji podle návrhů dvou výtvarníků následně vytvořili. Jedním z nich byla designerka z Karlových Varů Lenka Malíská a druhým právě jmenovaný náměstek a jihočeský výtvarník Klíma. „Díky mému návrhu a jeho realizaci se mi podařilo získat 200 hrnků, které jsem se rozhodl darovat těm zdravotníkům, kteří jsou v úplně první linii, tedy jihočeské záchrance,“ sdělil Klíma s tím, že v designu hrnku propojil motiv poděkování, národního uvědomění a obětavosti našich zdravotníků. Hrnek je proto vyveden v národních barvách, nechybí na něm srdce, květina a nápis Děkujeme.

Slabý na závěr akce využil toto setkání k tomu, aby exhejtmance Stráské a vedoucímu krajského odboru zdravotnictví Petru Studenovskému udělil u příležitosti letošního 15. výročí vzniku ZZS JčK medaili a slavnostní plaketu. Tu má kromě nich obdržet i řada dalších osobností, které stály u jejího zrodu či se zasloužily o její chod a rozvoj.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: ČR je již dvacet let oficiálně zemí bez výskytu vztekliny

19:07 Státní veterinární správa: ČR je již dvacet let oficiálně zemí bez výskytu vztekliny

Státní veterinární správa (SVS) si před několika dny připomněla dvacet let ode dne, kdy Česká republ…