Jihočeský kraj: Devět vítězů soutěžního kvízu Plus

22.04.2022 15:02 | Tisková zpráva

Devět vítězů soutěžního kvízu Plus v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“ (KPBI) ocenil náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma. Učinil tak během slavnostního vyhlášení výsledků této soutěže ve středu 20. dubna.

Jihočeský kraj: Devět vítězů soutěžního kvízu Plus
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Klíma připomněl, že projekt odstartoval v říjnu loňského roku, skončil letos 28. února a zapojilo se do něj celkem 509 žáků a studentů základních a středních škol v Jihočeském kraji. Jeho smyslem bylo informovat mladé lidi o tom, jak se bezpečně pohybovat na internetu. Ocenění se pak konkrétně dostalo třem výhercům soutěžního kvízu Plus, kteří jej zvládli nejrychleji, dále třem účastníkům soutěžního kvízu v kategorii 8 až 12 let a třem účastníkům soutěžního kvízu v kategorii 13 let+. Všichni zúčastnění museli v rámci uvedeného kvízu zodpovědět 20 otázek.

„Chci poděkovat všem, kteří se do projektu KPBI přihlásili a vítězům srdečně blahopřeji. I v rámci kybernetické bezpečnosti samozřejmě platí, že nejlepší je prevence. A jak se pohybovat bezpečně na internetu by v současné době měla být jedna ze základních gramotností člověka. Věřím, že tento projekt by tomu mohl pomoci,“ sdělil Klíma.

Celostátní projekt „Kraje pro bezpečný internet“ se koná pod záštitou Asociace krajů ČR ve spolupráci s Policií ČR a Jihočeský kraj si v něm odbyl svou premiéru. V jeho rámci byly kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty připraveny také lekce pro učitele, rodiče, veřejnost, sociální pracovníky a policisty. Včetně videospotů.

Více informací naleznete ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

22:02 Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

Po zimní technologické přestávce jsme obnovili stavební práce na pravém krajním poli bezpečnostního …