Jihočeský kraj: Kotlíkové dotace slaví pětileté výročí existence

14.07.2020 11:48

Více než devět tisíc domácností v Jihočeském kraji bude moci levněji, pohodlněji, a hlavně ekologičtěji topit díky kotlíkovým dotacím. K pátému výročí existence tohoto dotačního programu Jihočeský kraj rozdělil, respektive rozdělí celkem více než jednu miliardu korun.

Jihočeský kraj: Kotlíkové dotace slaví pětileté výročí existence
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

„V prvním a druhém kole získalo v Jihočeském kraji dotaci celkem 5 465 osob, ve třetím kole byla dotace proplacena zatím 426 žadatelům. Celkově ale bude možné uspokojit ve třetím kole minimálně 3 693 žadatelů,“ vysvětlil krajský radní pro investice Antonín Krák, podle něhož bylo od začátku kotlíkových dotací vyplaceno v Jihočeském kraji 644,4 milionů korun.

V rámci posledního kola zbývá k proplacení 372,6 milionů. Na konci července bude navíc rada schvalovat dalších 575 žádostí za celkem 64,5 milionů korun do tzv. zásobníku. Tyto žádosti bude možné z důvodu vyčerpání prostředků financovat pouze v případě úspor v již realizovaných žádostech, nebo pokud by došlo k navýšení finanční částky na kotlíkové dotace od Ministerstva životního prostředí pro Jihočeský kraj.

graf

„V rámci pětileté existence programu je patrný výrazný nárůst zájmu žadatelů o tepelná čerpadla,“ upozornil na závěr Krák s tím, že v první výzvě projevilo zájem o vytápění tepelnými čerpadly jen 781 žadatelů, přičemž ve třetí výzvě jich bylo už 2 703.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

22:34 Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

Od soboty 27. února mají učitelé a zaměstnanci škol a školských zařízení možnost registrace v centrá…