Jihočeský kraj: Kotlíkové dotace - za 12 hodin přes čtyři tisíce žádostí

30.10.2017 14:30

Téměř čtyři tisíce elektronických žádostí. Taková je bilance k dnešnímu poledni, tedy 12 hodin od spuštění II. kola kotlíkových dotací, na jihočeském krajském úřadě. To odstartovalo po půlnoci z neděle na pondělí. Údaje potvrdil krajský radní pro veřejné zakázky Antonín Krák.

Jihočeský kraj: Kotlíkové dotace - za 12 hodin přes čtyři tisíce žádostí
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

„Během prvních 12 hodin zaslali žadatelé téměř čtyři tisíce elektronických žádostí. Po odečtení těch, které přišly případně opakovaně a kterých může být až několik set, tento počet naznačuje, že zájem o získání dotace na nový zdroj tepla je od prvního dne velký a s vysokou pravděpodobností předčí počet žadatelů z kola prvního,“ upřesnil Krák.

Potvrdil se předpoklad vysokého zájmu o tepelná čerpadla

Zároveň se podle Kráka ukazuje, že se naplnil předpoklad ohledně vysokého zájmu žadatelů o tepelná čerpadla, která prozatím tvoří více než polovinu podaných žádostí.

Krajský úřad Jihočeského kraje tímto dnes zahajuje zpracování žádostí dle pravidel vyhlášeného dotačního programu. (Viz ZDE a ZDE)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce varuje před magnetickými kuličkami

11:48 Česká obchodní inspekce varuje před magnetickými kuličkami

Dětská nemocnice FN Brno upozornila Českou obchodní inspekci na magnetické kuličky, které způsobily …