Jihočeský kraj: Ochranné prostředky jsou rozdělovány rozhodně transparentně

25. 3. 2020 21:46

Dvě dodávky zdravotnického materiálu od Ministerstva vnitra doputovaly během víkendu do Jihočeského kraje. Konkrétně se jednalo o dvaašedesát tisíc kusů respirátorů, tedy 27 tisíc z první a 35 tisíc z druhé dodávky. Dále jsme obdrželi celkem 175 tisíc ústenek. Respirátory z první dodávky našly své adresáty už o víkendu, ústenky pak byly rozděleny během úterý. Ochranné pomůcky tak během dvou dnů získalo okolo 15 tisíc jihočeských zdravotníků. Přednost dostali lékaři primární péče, stomatologové, ambulantní specialisté, lékárny, zdravotnická záchranná služba, poskytovatelé lůžkové péče a pobytová zařízení sociálních služeb.

Jihočeský kraj: Ochranné prostředky jsou rozdělovány rozhodně transparentně
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

„Chtěla bych poprosit všechny zdravotníky o trpělivost, protože vypracovat systém, kde se dostalo opravdu alespoň minimálně na každého, zabere nějaký čas, uvedla hejtmanka Stráská a poděkovala za neuvěřitelné pracovní nasazení krajskému odboru zdravotnictví, který dokázal celou přípravu zvládnout během dvou dnů. Zároveň ubezpečila všechny zdravotníky v kraji, že ochranné pomůcky rozděluje kraj jmenovitě a rozhodně neplatí systém - kdo dřív přijde, ten dřív mele. „Klíč k rozdělení zdravotnického materiálu zohledňuje velikost ordinace, riziko nakažení při výkonu práce, počet personálu a další hlediska,“ nastínila hejtmanka, podle níž se nastavený systém stále průběžně zlepšuje. Oprávnění poskytovatelé si pak v určených hodinách vyzvedávají přidělené ochranné prostředky.

„Další dodávky zdravotnického materiálu očekáváme v příštích dnech. Je proto nezbytné sledovat naše webové stránky www.kraj-jihocesky.cz. Informace o distribuci ochranných pomůcek pro zdravotníky je podrobně rozpracována v aktualitě s názvem Distribuce OOP pro poskytovatele zdravotních služeb – dne 24.03.2020, Prosím všechny, aby si ji pozorně pročetli,“ říká vedoucí krajského odboru zdravotnictví Petr Studenovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

22:30 SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v závěru loňského roku při tradičních kontrolách prodeje …