Jihočeský kraj: Sedmdesát procent lidí nemá pitnou vodu na déle než dva dny

11.12.2017 18:50

Jihočeský kraj děkuje všem, kteří vyplnili dotazník o připravenosti občanů na možnost Blackoutu. Padesát vylosovaných účastníků obdrží věcné odměny.

Jihočeský kraj: Sedmdesát procent lidí nemá pitnou vodu na déle než dva dny
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

V rámci cvičení Blackout 2017 proběhlo vylosování účastníků dotazníkového šetření, které mělo zmapovat připravenost obyvatel na rozsáhlý výpadek elektrické energie. Na dvanáct otázek odpovědělo v termínu od 1. listopadu do 4. prosince téměř pět tisíc obyvatel Jihočeského kraje. Z jejich odpovědí vyplynulo, že pouze 46 procent domácností má v případě výpadku elektrické energie možnost náhradního způsobu vytápění.

Plných 70 procent respondentů uvedlo, že nemá zásobu pitné vody na dobu delší, než dva dny. Třicet procent pak nemá k dispozici hotové peníze a 35 procent nemá ani rádio na baterie ani autorádio. Celkem 69 procent účastníků dotazníkového šetření by oficiální informace hledalo na obecním úřadě. Všechny uvedené informace jsou cenným podkladem pro další práci oddělení krizového řízení Jihočeského kraje.

Z došlých odpovědí dne 5. prosince vylosovali na krizovém štábu kraje zástupci integrovaného záchranného systému celkem padesát výherců, kteří obdrží věcné odměny. Výherci budou vyrozuměni emailem. Jihočeský kraj děkuje všem, kdo se dotazníkového šetření zúčastnili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Počet černých výjezdů na Dlouhé stráně rostl, ČEZ nainstaloval závory

12:11 Počet černých výjezdů na Dlouhé stráně rostl, ČEZ nainstaloval závory

Horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, která je jedním z největších turistických m…