Jihočeský kraj: Strakonická nemocnice získala nové lůžko pro jednotku intenzivní péče

04.02.2020 16:32

Nové lůžko za 115 tisíc korun pro jednotku intenzivní péče získala strakonická nemocnice. Jako dar za první místo v celostátní soutěži o nejlepší Nemocnici roku 2019.

Jihočeský kraj: Strakonická nemocnice získala nové lůžko pro jednotku intenzivní péče
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

Lůžko nemocnici, jejímž zakladatelem je Jihočeský kraj, předal zástupce firmy LINET, předního světového výrobce zdravotnických lůžek, která projekt Nemocnice roku České republiky vyhodnocuje. Osobně přijela k tomuto úspěchu představitelům strakonické nemocnice popřát i hejtmanka Ivana Stráská.

„Těší mě, že jsme titul Nejlepší nemocnice České republiky 2019 obhájili opět po 10 letech. Je to ocenění práce všech našich zaměstnanců. A to zdravotnických i nezdravotnických, za což jim velice děkuji,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala s tím, že prioritou je především spokojenost pacientů a kvalitní péče o ně.

S osobní gratulací za zisk titulu na setkání s primáři a vrchními sestrami dorazila do strakonické nemocnice hejtmanka Stráská. „Velice blahopřeji kolektivu všech vašich zaměstnanců. Zisk tohoto ocenění je především ocenění vaší výborné práce a péče o pacienty. Váš úspěch rozhodně promítneme při rozdělování krajských investic do vaší nemocnice, abychom vám pomohli rozvíjet vaše další plány. Určitě si to zasloužíte,“ nešetřila chválou hejtmanka.

Českobudějovická nemocnice zvítězila v kategorii Finanční zdraví

Moderní lůžko Eleganza 4 podle Fialy umožňuje elektrické nastavení polohy pacienta do hmotnosti 185 kilogramů s prevencí proti proleženinám. „Jeho speciální konstrukce umožňuje provádět rentgen plic přímo na lůžku bez nutnosti manipulace s pacientem. Má motorizované páté kolečko a další transportní funkce minimalizují námahu personálu při manipulaci s ním. Jeho technologie navíc umožňuje odesílání dat o stavu pacienta do centrálního informačního systému,“ vyzdvihl některé z výhod ředitel strakonické nemocnice.

Českobudějovická nemocnice se pak v rámci uvedené soutěže stala loni již druhý rok po sobě vítězem kategorie Finanční zdraví. „Plníme tím náš dlouhodobý trend, že jihočeské nemocnice patří k absolutní špičce zdravotnických zařízení v naší republice,“ uzavřela Stráská.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Vodíkové srdce chemického průmyslu v ČR

22:31 Ústecký kraj: Vodíkové srdce chemického průmyslu v ČR

Chemické fórum Ústeckého kraje, které se mělo uskutečnit tradičně v březnu letošního roku, se kvůli …