Jihočeský kraj: V oblasti kybernetické bezpečnosti dosahují naši žáci vynikajících úspěchů

8. 2. 2021 17:05

Nový typ dovedností vyžaduje po studentech přetrvávající distanční výuka. Zejména dodržování zásad kybernetické bezpečnosti je v současné době nezbytné. Žáci škol zřizovaných krajem v této oblasti rozhodně nezaostávají.

Jihočeský kraj: V oblasti kybernetické bezpečnosti dosahují naši žáci vynikajících úspěchů
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

Svědčí o tom mimořádný úspěch, kterého dosahují v celostátních soutěžích. Hned tři studenti z krajem zřizovaných škol totiž postoupili do národního finále druhého kola celostátní soutěže v kybernetické bezpečnosti.

Anketa

Mělo by Česko nasadit ruskou vakcínu Sputnik V ještě před jejím schválením orgány EU?

93%
7%
hlasovalo: 14202 lidí

Na dvacátém a čtyřiadvacátém místě skončili studenti Vyšší odborné školy, Střední školy a Centra odborné přípravy Sezimovo Ústí (VOŠ, SŠ a COP) a na pětadvacátém místě pak student Střední odborné školy elektrotechnické, Centra odborné přípravy v Hluboké nad Vltavou. 

„Z celkem 400 účastníků se naši žáci umístili velmi vysoko a prokázali tak, že krajem zřizované školy navštěvují žáci s vynikajícími znalostmi v oblasti kybernetické bezpečnosti,“ upozornil náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma, podle něhož je nesmírně důležité, aby se mladí lidé uměli v kyberprostoru bezpečně pohybovat. A to zejména v současné době, kdy jsou kvůli distanční výuce nuceni trávit na počítači velkou část svého života.

„Letos jsme kontinuálně navázali na loňské úspěchy, kdy jeden žák oboru IT postoupil až do evropského finále. Těší mě, že umístění našich žáků odráží kvalitní výuku pedagogů. Budeme držet palce,“ dodala ředitelka VOŠ, SŠ a COP v Sezimově Ústí Lenka Hrušková.

Druhé kolo celostátní soutěže v kybernetické bezpečnosti se konalo od 23. 12. 2020 do 22. 1. 2021. Účastnila se ho řada studentů napříč obory. Do celonárodního finále postupovalo letos 36 soutěžících z celkem 400 účastníků. Výsledková listina je k dispozici na stránkách soutěže ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Jihomoravský recept na sucho - 800 nových vodních ploch a 20 milionů korun

18:47 Jihomoravský recept na sucho - 800 nových vodních ploch a 20 milionů korun

Jihomoravský kraj obdržel seznam 800 lokalit, které mají potenciál zastavit vysychání regionu. Jde o…