Jihočeský kraj chce modernizovat silnice za 283,4 milionu korun

15.05.2020 13:30

Jihočeský kraj chce momentálně modernizovat silnice na Českobudějovicku, Jindřichohradecku, Písecku, Prachaticku a Táborsku. Za 283,4 milionu korun.

Jihočeský kraj chce modernizovat silnice za 283,4 milionu korun
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

283,4 milionu korun. To je částka, za kterou chce momentálně Jihočeský kraj modernizovat vybrané úseky svých silnic II. třídy na Českobudějovicku, Jindřichohradecku, Písecku, Prachaticku a Táborsku. Celkem se jedná o zhruba 18,7 kilometru komunikací. Rozhodnutí rady kraje ze čtvrtka 7. a 14. května potvrdil první náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že investici musejí ještě schválit krajští zastupitelé.

Celkem má kraj v plánu na letošní rok modernizovat a opravit zhruba 84,6 kilometru komunikací II. a III. tříd v předpokládaném objemu 721,4 milionu korun.

V okrese České Budějovice se podle Knota jedná o silnici číslo II/159 mezi Neznašovem a Týnem nad Vltavou, silnici číslo II/147 v Týně nad Vltavou, u Branovic, které spadají pod obec Dobšice, a před obcí Bzí. A silnici číslo II/122 v katastru obce Dívčice. „Vše o celkové délce zhruba 5,7 kilometru za více než 93 milionů korun,“ upřesnil první náměstek hejtmanky.

Na Jindřichohradecku jde o silnici číslo II/410 na hranicích s Krajem Vysočina u obce Budeč, silnici číslo II/406 mezi hranicí kraje a Dačicemi a silnici II/154 mezi Lipnicí, hranicí okresu, obcí Hrachoviště, obcí Branná a osadou Obora poblíž Třeboně. „Vše o celkové délce 10,4 kilometru za 122,4 milionu korun,“ dodal Knot.

V okrese Písek se pak jedná o silnici číslo II/159 v katastru obce Paseky a číslo II/105 v katastru obce Bernartice. Na Prachaticku o silnici číslo II/143 – průtah Prachaticemi a silnici číslo II/145 – průtah Vimperkem. A v okrese Tábor o táborské silnice číslo II/137 Vožická a číslo II/123 Vyhlídka – Mýto. „Vše o celkové délce zhruba 2,6 kilometru za více než 67 milionů korun,“ uzavřel první náměstek hejtmanky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: V Polsku i Německu je africký mor prasat na postupu, opět se přiblížil k české hranici

10:57 SVS: V Polsku i Německu je africký mor prasat na postupu, opět se přiblížil k české hranici

V sousedním Polsku i Německu je dále na postupu Africký mor prasat (AMP). Nejbližší výskyt AMP od če…