Jihočeský kraj chce podpořit Český Krumlov dotací 2,3 milionu korun

09.05.2020 14:32

2,3 milionu korun. Taková je výše dotace, kterou chce podpořit Jihočeský kraj Český Krumlov v rámci projektu Přímá podpora města Český Krumlov na regionální rozvoj v souvislosti s registrací v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO pro rok 2020.

Jihočeský kraj chce podpořit Český Krumlov dotací 2,3 milionu korun
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Peníze mají putovat na opravu a údržbu majetku města, který se nachází v městské památkové rezervaci, v městské památkové zóně nebo je kulturní památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek v České republice. Potvrdil to náměstek hejtmanky pro kulturu Pavel Hroch s tím, že dotaci schválila ve čtvrtek 7. května rada kraje.

Dotaci bude schvalovat zastupitelstvo

„Konkrétně se jedná o spolufinancování výměny oken v Mateřské škole Plešivec, opravu šindelové střechy na lávce Rechle přes Vltavu, rekonstrukci části objektu na náměstí Svornosti a opravu mostu ve Staré Dobrkovici s celkovými náklady 7,6 milionu korun,“ upřesnil Hroch.

Město Český Krumlov zaslalo žádost o výše uvedou dotaci v říjnu loňského roku a znovu byla doplněna letos v lednu. O uvolnění částky 2,3 milionu korun musejí ještě rozhodnout krajští zastupitelé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

22:11 Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

V pátek 26. listopadu proběhlo ve Strakově akademii pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a ino…