Jihočeský kraj chce rekonstruovat šest mostů za 40,1 milionu

16.07.2020 10:53

Zhruba 40,1 milionu korun hodlá Jihočeský kraj investovat do pokračující rekonstrukce mostů, které patří do jeho správy. Rada kraje proto schválila vyhlášení pěti výběrových řízení na dodavatele stavby a v jednom případě už o dodavateli stavby rozhodla. Potvrdil to krajský radní pro investice Antonín Krák.

Jihočeský kraj chce rekonstruovat šest mostů za 40,1 milionu
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

Konkrétně se jedná o mosty v Municích a Jeznici na Českobudějovicku, u Číměře, Mutné a Popelína na Jindřichohradecku, a u Lipky na Prachaticku. Cílem prací je zejména zlepšit nevyhovující stav těchto konstrukcí. „Z šestice případů bylo rozhodnuto, že rekonstrukci mostu v Municích na základě již konaného výběrového řízení provede společnost K – BUILDING CB za 8,5 milionu korun,“ upřesnil Krák s tím, že stav spodní stavby je klasifikován stupněm pět – špatný, a nosné konstrukce mostu stupněm šest – velmi špatný.

Vítěze výběrových řízení pak podle krajského radního pro investice čekají rekonstrukce mostu u Mutné, který je klasifikován stupněm pět – špatný, či u Číměře s klasifikací spodní stavby stupněm čtyři – uspokojivý, a nosné konstrukce mostu stupněm pět – špatný. „V prvním případě počítáme s náklady do 6,3 milionu a ve druhém do 5,6 milionu korun,“ uzavřel Krák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Testy ve školách by měly být kvalitnější a šetrnější

18:47 Královéhradecký kraj: Testy ve školách by měly být kvalitnější a šetrnější

V Královéhradeckém kraji stejně jako v celé republice tento týden začalo testování žáků mateřských a…