Jihočeský kraj opraví v Trhových Svinech mosty přes Svinenský a Farský potok

08.05.2020 22:45

Mosty přes Svinenský a Farský potok v Trhových Svinech na Českobudějovicku zrekonstruuje Jihočeský kraj. Důvodem je jejich špatný technický stav. Práce si vyžádají investici 20,4 milionu korun. Rozhodla o tom rada kraje, která zasedala ve čtvrtek 7. května. Potvrdil to radní pro investice Antonín Krák.

Jihočeský kraj opraví v Trhových Svinech mosty přes Svinenský a Farský potok
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Práce na mostech přes Svinenský potok v Bezručově ulici směrem z Trhových Svinů na Besednici a Farský potok v Husově ulici směrem na Borovany mají podle Kráka začít v červnu a skončit v listopadu letošního roku. Dodavatelem je na základě výběrového řízení firma STRABAG.

„Most přes Svinenský potok pochází z roku 1958 a podle poslední prohlídky je stav jeho nosné konstrukce hodnocen stupněm pět, to znamená špatný. Most přes Farský potok byl pravděpodobně postaven již v roce 1905 a stav jeho nosné konstrukce je hodnocen rovněž stupněm pět. A opěrná zeď na jedné straně za ním je dokonce v havarijním stavu,“ upřesnil Krák.

Provizorní most pro osobní auta, autobusy a vozy IZS

Během rekonstrukce mostu přes Svinenský potok je v plánu vybudování provizorního mostu, který bude sloužit pro osobní automobily, autobusy a vozy integrovaného záchranného systému. Nákladní doprava z levého břehu potoka povede po objízdné trase z Trhových Svinů po silnici II. třídy č. 157 na Besednici a do Kaplice nádraží, následně po I/3 přes Velešín a poté odbočením na silnici II/155 do Strážkovic.

„Doprava kvůli uzavřenému mostu přes Farský potok pak bude vedena z Trhových Svinů po silnici II/156 a před Strážkovicemi dojde k odbočení na silnici III/14618 přes Ostrolovský Újezd do Borovan na silnici II/157,“ uzavřel Krák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Porotu zaujal inovativní léčebný pavilon pro děti u Macochy

11:19 ČEZ: Porotu zaujal inovativní léčebný pavilon pro děti u Macochy

Výstavba nového pavilonu Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy byla vybrána hodnotitel…