Jihočeský kraj podpoří projekt České korunovační klenoty na dosah

30.05.2017 11:51 | Zprávy

Jihočeský kraj podpoří projekt České korunovační klenoty na dosah na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí částkou 50 tisíc korun.

Jihočeský kraj podpoří projekt České korunovační klenoty na dosah
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Dotaci 50 000 korun poskytne Jihočeský kraj společnosti Mitrowicz. Ta ji chce využít, coby součást nákladů, na projekt České korunovační klenoty na dosah, který se letos koná na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí na Českobudějovicku. Návštěvníci výstavy se tu na mistrovské repliky symbolů vlády a moci českých králů mohou těšit ve dnech 2. června až 30. července.

„Věrné repliky Svatováclavské koruny, žezla a jablka byly vyrobeny v roce 2013. Od téhož data byly jako součást putovní výstavy České korunovační klenoty na dosah představeny veřejnosti v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Pardubicích, Českém Krumlově a letos to má být i na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí,“ uvedl náměstek hejtmanky pro kulturu Pavel Hroch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Tendry k přestavbě 52 kilometrů trati podél Lužnice

13:21 Správa železnic: Tendry k přestavbě 52 kilometrů trati podél Lužnice

Trať z Veselí nad Lužnicí do Českých Velenic projde celkovou modernizací, získá také trolejové veden…