Jihočeský kraj zmodernizuje šatny v dačickém učilišti a opraví dvě hřiště v areálu DDM Prachatice

13.06.2021 7:34

Kraj nechá zmodernizovat šatny v budově Středního odborného učiliště zemědělského a služeb v Dačicích za tři miliony a opraví dvě hřiště ve sportovním areálu Domova dětí a mládeže (DDM) v Prachaticích za 3,5 milionu korun.

Jihočeský kraj zmodernizuje šatny v dačickém učilišti a opraví dvě hřiště v areálu DDM Prachatice
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Rozhodla o tom Rada Jihočeského kraje na svém zasedání ve čtvrtek 10. června. Zároveň schválila dodavatele prací vzešlé z výběrového řízení. Informoval o tom náměstek hejtmana pro školství a veřejné zakázky Pavel Klíma.

Podle Klímy je předmětem modernizace šaten ve Středním odborném učilišti zemědělském a služeb v Dačicích vybourání současných příček, které tvoří 21 jednotlivých šatních kójí dle oborů a tříd. Následně tu vznikne pět nových velkých šaten se skříňkami a dvě hygienická zařízení se sprchami a toaletami.

„V případě DDM Prachatice se jedná o výměnu povrchu dvou hřišť, který vzhledem ke svému stáří nevyhovuje sportovním ani bezpečnostním normám, za moderní polyuretanový povrch se všemi potřebnými parametry. Kvalitnějšího sportovního vyžití se tu díky tomu dočkají různé zájmové spolky i veřejnost. V areálu bude možné hrát tenis, volejbal, basketbal, minikopanou, nohejbal nebo florbal,“ nastínil náměstek městek hejtmana pro školství a veřejné zakázky.

Dodavatelem stavebních prací je pak v případě dačického učiliště společnost Jindřichohradecká stavební a u prachatického DDM společnost VYSSPA Sports Technology. „Zřizovatelem organizací v Dačicích a Prachaticích je Jihočeský kraj,“ uzavřel Klíma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

15:06 DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vybuduje u stanice metra Depo Hostivař novou, stejnojmennou tramv…