Centrum vzniklo ve spolupráci Jihomoravského kraje, města Brna, společnosti Veletrhy Brno a složek integrovaného záchranného systému. „To hlavní, co centrum nabízí je, že si zde vyřídí vše nezbytné. Když nyní máme fungující asistenční centrum, tak můžeme také od dnešního dne začít využívat naše ubytovací kapacity, které máme k dispozici. Nechceme, aby tito lidé museli ještě dál cestovat, ale měli možnost se v klidu ubytovat. To organizujeme ve spolupráci s hasiči, kteří je na místa ubytování rozvážejí,“ uvedl při otevření centra hejtman Jan Grolich.
Příchozí uprchlíci zde absolvují nejprve registraci u cizinecké policie. Následují nezbytné úkony a vyřízení víz u odboru migrační politiky Ministerstva vnitra, což pro ně mimo jiné znamená, že disponují zdravotním pojištěním. Také to pro ně přináší možnost registrace na úřadu práce. V pavilonu B, kde centrum sídlí, mají zázemí i pracovníci Českého červeného kříže, kteří se starají o stravu a případné základní ošetření příchozích. Jsou zde i dobrovolníci a zástupci humanitárních organizací.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Tisková zpráva