Jihomoravský kraj: Dožínky letos budou

19.05.2021 15:16

O Jihomoravské dožínky letos lidé nepřijdou. Uspořádání akce schválila krajská rada. V neděli 29. srpna 2021 ji bude hostit město Kyjov.

Jihomoravský kraj: Dožínky letos budou
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Oslavy sklizně mají v regionu dlouhou historii. Jejich cílem je zviditelnit práci místních zemědělců a představit lidem jejich kvalitní produkty. „Máme za sebou rok, kdy se muselo všechno omezovat a spoustu akcí nám uteklo. Dožínky už si vzít nenecháme. Letos se budou konat v Kyjově, takže věřím, že to bude stát za to,“ prohlásil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Krajské dožínky jsou přehlídkou regionálního zemědělství, venkovských tradic a řemesel. „Na akci jsme letos vyčlenili 1 milion korun. Aktivity spojené s lokálními zemědělci a drobnými řemeslníky podporujeme dlouhodobě, stejně jako rozvoj venkova a cestovního ruchu. I o tom se můžou příchozí přesvědčit formou prezentace,“ zmínil náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Zámečník. Součástí akce bude i ocenění vybraných místních potravin v rámci soutěží Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy.

To, že se letos dožínky uskuteční v Kyjově přivítal také náměstek hejtmana a současný starosta města František Lukl. „Kyjov je pro pořádání krajských dožínek ideálním místem. Těšíme se na ně a na všechny, kdo s námi chtějí oslavit tradiční zakončení žní,“ zve do Kyjova na dožínky František Lukl.

Na organizaci dožínek se letos podílí město Kyjov, dalšími partnery jsou Regionální agrární komora Jihomoravského kraje, Okresní agrární komora Hodonín, Asociace soukromého zemědělství z okresu Hodonín a Vyškov a MENDELU. Kraj pořádá akci pravidelně od roku 2005 napříč různými městy – v minulých letech třeba v Brně (2019), Boskovicích (2018) nebo Břeclavi (2017).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády uspořádal zaměstnaneckou sbírku oblečení pro Oděvní banku u příležitosti Giving Tuesday

10:57 Úřad vlády uspořádal zaměstnaneckou sbírku oblečení pro Oděvní banku u příležitosti Giving Tuesday

Úřad vlády se letos poprvé zapojil do Světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday. Uspoř…